Адвокат: якщо вірити Пукачу, то Кучмі, Литвину й Джизі справ не уникнути

Адвокат Мирослави Гонгадзе спростувала думку про те, що нові фігуранти у справі про вбивство Георгія Гонгадзе будуть автоматично звільнені від відповідальності через давність вчинення злочину.

Якщо вірити свідченням Олексія Пукача, то немає законного способу уникнути кримінальної справи відносно Леоніда Кучми, Володимира Литвина й Миколи Джиги.

Про це заявила представник удови Георгія Гонгадзе Мирослави Валентина Теличенко.

На запитання про роль у справі про вбивство журналіста Гонгадзе екс-президента Кучми, голови адміністрації президента у 2000 році, а нині спікера Литвина й нинішнього вінницького губернатора Джиги, адвокат відповіла:

"Якщо дотримуватися версії, що замовником убивства був Кравченко, і вірити свідченням Пукача, - то я не бачу можливості законно уникнути порушення кримінальної справи й щодо названих вами осіб".

"За результатами вивчення матеріалів, зібраних досудовим слідством, я буду формулювати конкретні клопотання й щодо встановлення обставин злочину. Зокрема, щодо замовлення убивства й перепоховання тіла, які мені не здаються досить проясненими, і щодо окремих осіб, чиї імена фігурують у свідченнях Пукача", - заявила Теличенко.

При цьому вона спростувала думку про те, що нові фігуранти у справі про вбивство Георгія Гонгадзе будуть автоматично звільнені від відповідальності через давність вчинення злочину.

"Стаття про вбивство з обтяжуючими обставинами передбачає покарання включно з довічним ув'язненням. А це означає, що, незалежно від давності, якщо будуть установлені особи, у діях яких убачається склад цього злочину, - тільки суд може винести рішення про звільнення від відповідальності з огляду на давність", - сказала адвокат.

"Без судового рішення уникнути такої відповідальності не можна", - наголосила Теличенко.

Нагадаємо, заступник генпрокурора Ренат Кузьмін продовжив термін слідства у справі Олексія Пукача до 14 грудня.

Читайте також:

ГПУ продовжила розслідування справи Пукача

Адвокат вдови Гонгадзе оскаржила постанову Генпрокуратури

"Репортерів" дивує те, що ГПУ не називає мотивів Кравченка убити Гонгадзе

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: