Адвокат з Донецька подав на Ющенка до суду

Донецький адвокат переконаний, що Роман Шухевич не може бути Героєм України.

Роман Шухевич не може бути Героєм України – це через суд намагається довести донецький адвокат Володимир Олєнцевич. Він подав позов до суду на президента Ющенка з вимогою скасувати його указ про присвоєння звання Герой України головному командирові української повстанської армії.

На думку адвоката, Роман Шухевич помер до створення незалежної держави Україна, тому бути її громадянином не може. Проте за законом державне звання Герой України може бути присвоєно лише громадянам України.

Донецькій окружний адміністративний суд не задовольнив позов Оленцєвича, але залишив за ним право на апеляцію.

За словами головуючої судді Олени Кошкош, президент Ющенко діяв на підставі та у межах повноважень та у спосіб, який передбачений Конституцією та законом України.

У свою чергу позивач Володимир Олєнцевіч заявив, що йому, як юристу цікаво, які аргументи знайдуть юристи для обґрунтування позову. Він зазначив, що не акцентує увагу на політичних акцентах цієї справи, а на абсолютно формальному юридичному обґрунтуванні.

Як відомо, 12 жовтня Ющенко присвоїв звання Героя України із присвоєнням ордена Держави (посмертно) головному командирові Української повстанської армії в 1942-1950 роках, генерал-хорунжому Роману Шухевичу.

Читайте також:

Шухевичу присвоєно звання Героя України

Відкрито пам'ятник Шухевичу

Львівські ветерани звернулися до Ющенка

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: