Адвокати Лозінського вимагають від ЗМІ не звинувачувати його у вбивстві

Захисники депутата вважають, що журналісти "навішують ярлики" на їхнього підзахисного. Також вони вимагають узгоджувати з Лозінським публікацію його фото.

Адвокати Віктора Лозінського, Євгена Горбенка і Михайла Ковальського звертаються до ЗМІ з вимогою припинити публічне звинувачення їхніх підзахисних у вчиненні убивства. Про це сказано у зверненні адвокатів до редакцій провідних українських ЗМІ.

"Ми закликаємо дотримуватися принципу об’єктивності під час висвітлення подій, що мають місце під час ведення досудового слідства у кримінальній справі (щодо смерті громадянина Олійника)", - йдеться в листі.

"За відсутності справедливого слідства та рішення суду у цій справі жодна особа не має права стверджувати, що наші підзахисні є злочинцями. Тому намагання навішувати ярлики є нічим іншим, як порушенням особистих прав цих громадян та спробою зашкодити слідству у справі", - наголошують адвокати.

Підставою для звернення стали матеріали низки Інтернет-ЗМІ, та газет. Адвокати звинувачують видання "у грубому порушенні немайнових прав" своїх клієнтів через "розповсюдження недостовірної інформації щодо нібито причетності громадян Лозінського, Ковальського та Горбенка до загибелі громадянина Олійника та непідтверджених відомостей про матеріали досудового слідства у цій справі".

За словами адвокатів, журналісти "формулюють хибне уявлення про кваліфікацію злочину у читачів", перекваліфіковуючи своїми висловами статтю 121, за якою порушено справу, "спричинення умисного тяжкого тілесного ушкодження", на 115 статтю "умисне убивство".

Крім того, адвокати вимагають узгоджувати з Лозінським, Горбенком і Ковальським, або з "уповноваженими ними представниками" використання фотографії "та інші художні твори" із їхніми зображеннями.

Нагадаємо, за рішенням суду Горбенко і Ковальський перебувають під вартою, а Лозінський – в розшуку.

Як повідомляв ТСН.ua, 16 червня внаслідок зіткнення з Лозінським, тодішнім прокурором Голованівського району Кіровоградської області Євгеном Горбенком і начальником міліції цього ж району Михайлом Ковальським на території мисливського господарства у Кіровоградській області загинув 53-річний місцевий житель Валерій Олійник.

За цим фактом Генеральна прокуратура порушила кримінальну справу за ч.2 ст. 121 “Умисне тяжке тілесне ушкодження, вчинене способом, що має характер особливого мучення, або вчинене групою осіб, а також з метою залякування потерпілого або інших осіб, або вчинене на замовлення, яке спричинило смерть потерпілого”.

3 липня Верховна рада ухвалила постанову про припинення депутатських повноважень Лозінського. В той же день у зв’язку із розслідуванням кримінальної справи про загибель Олійника СБУ на виконання доручення Генпрокуратури оголосила Лозінського у розшук.

Читайте також:

Мисливські угіддя, на яких вбили людину, Лозінський отримав незаконно

Регіонали "знайшли" Лозінського у Придністров’ї

Вінський: Тимошенко особисто допомогла Лозінському стати депутатом

Лозінського у Раді замінив пенсіонер з Вишневого

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: