Порошенко потягнув Гордона до суду

Порошенко потягнув Гордона до суду

Право на владу

Телеведучого звинувачують в поширенні неправдивої інформації щодо здачі Маріуполя.

До Шевченківського районного суду Києва надійшла позовна заяву проти блогера і політика Дмитра Гордона. Як повідомив на своїй Facebook-сторінці адвокат Ілля Новіков, позов подано в інтересах п’ятого президента України, лідера партії "Європейська Солідарність" Петра Порошенка. 

Адвокат у своєму повідомленні нагадав, що 7 травня в ефірі ток-шоу "Свобода слова Савіка Шустера" Гордон заявив: "…Я знаю, що керівництво України зробило злочинну оборудку з керівництвом Росії і віддало наказ української армії залишити Маріуполь … Порошенко з Путіним домовилися, я вважаю, про те, щоб Маріуполь здати. Армії був даний наказ вийти з Маріуполя".

За словами Новікова, ця інформація є неправдивою, оскільки захоплення Маріуполя проросійськими бойовиками сталося у травні 2014 року, до президентських виборів. 

“7 червня Петро Порошенко приніс присягу в якості п’ятого Президента України, і через тиждень Маріуполь був остаточно звільнений. Ніякого наказу про залишення українською армією Маріуполя і виведення військ не було. Відразу після скандального ефіру, коли багато коментаторів вказували Гордону на очевидну неправдивість його слів, він публічно відмовився визнати свою неправоту і випустив відео, в якому стверджував, що готовий з’явитися в суд”, - підкреслив адвокат.

Гордону пред’явлено вимогу про визнання поширеної ним інформації недостовірною. . Вимоги грошової компенсації моральної шкоди не заявлялися. 

“Сам факт публічного спотворення обставин захоплення і звільнення Маріуполя в 2014 році має принципове значення для суспільства. Ми готові дати відповідачеві можливість зосередитися на поясненнях за основним питанням, не відволікаючись на обговорення суми відшкодування”, – пояснив Ілля Новіков.