Адвокати придумали, як довести невинність Кучми

Захист екс-президента переконаний, що довести справжність плівок Мельниченка неможливо. Ґрунтуючись на цьому твердженні, адвокати сподіваються розвалити обвинувачення.

Головним своїм завданням захист екс-президента Леоніда Кучми вважає довести неавтентичність записів колишнього майора Держохорони Миколи Мельниченка.

Про це виданню "Коммерсант-Украина" розповів американський адвокат Алан Дершовіц, який консультує екс-президента.

"Не я писав вашу Конституцію, в якій говориться, що не можна використовувати докази, отримані незаконним шляхом. Хоча це - не головний наш аргумент. Наш головний аргумент полягає в тому, що записи не автентичні", - заявив він.

"І одна з причин їхньої неавтентичності - це спосіб, в який вони були зроблені. Вони були зроблені людиною (Миколою Мельниченком), яка потім намагалася їх продати, і він вирішував, що залишити, а що - стерти. Очевидно, що він дуже легко міг змінювати записи так, щоб на них залишилося те, що було вигідно йому", - сказав Дершовіц.

За його словами, сьогодні в цифровому вигляді можна створити все що завгодно, і воно виглядатиме ідеально.

"Ще немає технології, яка дозволила б визначити, чи змінювали щось у цифровому записі чи ні. Особливо важко встановити істину, коли у нас немає оригінальних карт пам'яті і звукозаписного пристрою. І це не просто мій висновок - це висновки багатьох великих експертів з судового використання цифрових записів. І є абсолютно чіткий міжнародний консенсус - неможливо визначити, наскільки автентичний той запис, про який йде мова. І ми зможемо це довести, без сумніву", - заявив Дершовіц.

За його словами, у захисту Кучми є ціла збірка матеріалів, де викладені сумніви й докази того, що в даному випадку неможливо зробити однозначні висновки про достовірність запису.

"Там також міститься висновок Київського науково-дослідного інституту судових експертиз. А висновки інституту наступні: не можна точно встановити, що записи автентичні. Цей інститут - шанована установа. Дуже багато українських громадян опинилося у в'язниці на підставі висновків, зроблених його експертами. Але, проте, нинішній прокурор просто відмів звіт цього інституту", - зазначив адвокат.

Він скептично ставиться до експертиз, які припускають достовірність "плівок Мельниченка". Дершовіц не вірить, "що може бути упевненість в автентичності записів на 90% або навіть близько до цього".

"Наші експерти, а це люди всесвітньо відомі, повинні отримати доступ до доказів - карт пам'яті, чіпів записуючих пристроїв, з якими працювали слідчі. Якщо цього не станеться, це означатиме, що ваги правосуддя схилилися на один бік", - заявив адвокат.

Нагадаємо, один з захисників екс-президента Михайло Кисилевич помер у ніч на 11 квітня. Адвокат вимагав усунення слідчого у справі Кучми, в діях якого адвокат вбачав "упередженість, необ'єктивність і явний обвинувальний нахил".

Все про порушення кримінальної справи проти Кучми читайте тут.

Читайте також:

Адвокат Кучми помер від інфаркту

Генпрокуратура: на плівках Мельниченка опізнані голоси Кучми й Литвина

Мельниченко таємно записав очну ставку з Кучмою

Кучма не знайшов у матеріалах справи доказів своєї провини

ВідеоАдвокати придумали, як довести невинність Кучми

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: