Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Адвокатка розповіла, як можна отримати компенсацію після вибуху будинку

Адвокатка розповіла, як можна отримати компенсацію після вибуху будинку

За словами правозахисниці, потрібно, зокрема, вимагати від чиновників рішень слідчих комісій, інакше - компенсацію неможливо буде отримати.

Мешканцям десятиповерхівки на Позняках, що 21 червня вибухнула, київська влада ухвалила компенсувати від 50 до 100 тисяч гривень і спільно за кошти столиці та державних резервів ухвалити питання зруйнованих квартир. В Україні подібні трагедії стаються до пів сотні разів на рік. 

Кореспондент ТСН Сергій Моргун пригадав найвідоміші з них та дізнався, чи дочекалися потерпілі обіцяної допомоги, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Три роки тому на Голосієво у Києві також вибухнув будинок нібито від газу. Тоді близько 20 сімей залишилися без даху над головою.

"У нас була така ж ситуація. Мерія виділила 30 мільйонів і мешканці, яким дали гроші, купили квартири. То ніхто ще нормально не заїхав, квартири - без ордерів", - розповідає Богдан Жданов, житель зруйнованого вибухом будинку у 2017 році.

За його словами, протягом трьох років фахівці так і не з'ясували, що саме вибухнуло.

Без цієї експертизи, впевнений Богдан, ті, чиї квартири тоді вціліли, не можуть отримати компенсацію. Водночас половина родин, які не мали куди податися, - живуть у гуртожитку, з якого їх періодично намагаються виселити. Чому затягують з висновками і чи є проблеми із видачею обіцяних квартир рівнозначної площі, яку мали люди - в КМДА кореспонденту ТСН відповіді не дали.

В Одесі сталося п'ять обвалів будинків за чотири місяці. Людям не виділили жодної компенсації. У мерії кажуть, що немає висновку спеціальної комісії, яка б заявила причину руйнації. Відповідно, нема до кого апелювати, а законодавством чітко визначено, хто компенсує.

"Якщо це був аварійний будинок, то у цьому випадку компенсація робитиметься з держкоштів та за кошти місцевого бюджету", - зазначила адвокатка Ганна Вангородська.

Якщо ж спеціальна комісія встановить провину жильців, які халатно ставилися до газу, - усе компенсувати повинен конкретний житель будинку. Якщо ж провина газівників, які замінювали лічильники, - то саме вони мають компенсувати. Однак довести це, каже адвокат,  складно. І в цьому пересвідчились мешканці будинку в Ізмаїлі.

"Нам мер сказав, що ніякої компенсації не буде, бо треба, щоб довели, що то не ми самі все зробили", - розповідає Марія Гладкова, жителька постраждалого будинку в Ізмаїлі.

А йдеться про вибух будинку на початку року. Його спричинила пожежа від стрибка напруги у мережі до 400 вольтів. Цей перепад мерія не визнає, а обленерго - спростовує.

Щороку в Україні через побутовий газ руйнуються десятки будинків, страждають сотні людей. Торік 14 аварій, у 2018 - 65, а 2017 - 54. 

У будь-якому випадку адвокатка радить вимагати від чиновників рішень слідчих комісій, брати (якщо такі є) звернення до газовиків про усунення неполадок ще до аварії і йти до суду. 

"(Також потрібно - ред.) відшукати всі можливі фото, які зроблені в квартирі. Вони підтверджують майновий стан особи і звернутися до приватних експертних установ для розрахунку суми збитку", - розповідає Ганна Вангородська.

А що стосується фінансової компенсації у розмірі 5, 10 чи то 50 тисяч гривень, які часто обіцяють чиновники, то її здебільшого місцева влада визначає з власного бажання і на власний розсуд. У іншому випадку - вимагати теж потрібно через суд.

Відео Компенсації після вибухів: чи дочекалися потерпілі обіцяної допомоги від української влади

Пожильцям 10-поверхівки на Позняках столична влада ухвалила компенсувати від 50 до 100 тисяч гривень. І спільно за кошти столиці та державних резервів вирішити питання зруйнованих квартир. В Україні такі трагедії стаються до пів сотні разів на рік. ТСН пригадала найвідоміші з них і дізналася, чи дочекалися потерпілі обіцяної допомоги.  

Компенсації після вибухів: чи дочекалися потерпілі обіцяної допомоги від української влади

Нагадаємо:

  • 21 червня о 10:00 у Києві на вул. Соломії Крушельницької, 1/5, в десятиповерховому житловому будинку стався вибух. Остаточної причини трагедії немає, однак попередньою причиною називають вибух газової суміші. 
  • Загинули п'ятеро осіб - дві жінки та троє чоловіків. Їхні тіла знайшли під завалами будинку.
  • Унаслідок вибуху зруйновано 16 квартир із 9 по 4 поверхи, ще 40 квартир пошкоджено. В них проживали 125 громадян. 
  • Троє із загиблих, яких дістали з-під завалів будинку на Позняках, - родина 18-річної Насті Недашковської. Сім’я жила на шостому поверсі, а вибух стався на сьомому. Наразі друзі та близькі дівчини активно допомагають постраждалій. 

Залиште свій коментар

Вибір редакції