Аеропорт "Київ" може не пережити карантин: керівництво скаржиться на відсутність підтримки

Аеропорт "Київ" може не пережити карантин: керівництво скаржиться на відсутність підтримки

Фото: УНІАН

Доходи другого за величиною аеропорту України впали в 10 разів.

Керівництво аеропорту "Київ" скаржиться на глибоку кризу, в якій перебуває підприємство через карантин, викликаний епідемією коронавірусу в Україні.

Гендиректор компанії "Майстер-Авіа" Олег Левченко заявив, що доходи впали в 10 разів – замість 50 рейсів щодня, з Жулян вилітає тільки один поштовий рейс кілька разів на тиждень, а також рідкісні бізнес-рейси по Україні – один-два рази на місяць. На роботу зараз виходять тільки ті співробітники, які відповідають за підтримання його працездатності, таким чином кілька тисяч людей опинилися у вимушеному простої, пише LB.ua.

Витрати компанія скоротила на 50-60%, в основному, за рахунок відпусток співробітників, зупинки основних об'єктів, зменшення транспортних витрат, витрат електроенергії і води. Але все одно суми на утримання підприємства великі. Крім того, в реконструкцію аеропорту було вкладено 2,1 млрд доларів, зокрема і кредитних коштів – банк дав відтермінування виплати до кінця карантину, однак пізніше ці гроші доведеться знайти.

У зв'язку з цим керівництво аеропорту хоче поділити з аеропортом "Бориспіль" рейси, які залишилися на цей час.

"Про два аеропорти "Київ" і "Бориспіль", так званий київський авіавузол. Це абсолютно нормальна практика, якщо держава візьме на себе функцію регулювання та розподілу потоків пасажирів рейсів. Пропорція 30% на 70% дозволить обом аеропортів зберегти рівну конкуренцію і забезпечить достатнім пасажиропотоком для стабілізації і подальшого розвитку економіки підприємств", - зазначив Левченко.

Крім того, Левченко каже, що аеропорт потребує прямої фінансової підтримки держави - 22 млн грн безоплатно щомісяця, субсидії у розмірі 15 доларів на кожного пасажира, а також допомога в рефінансуванні кредиту в 28 млн дол.

"22 млн грн — це та мінімальна сума, яка дозволить нам утримати колектив на мінімальних зарплатах, утримувати інфраструктуру і гарантувати безпеку польотів. Субсидія на пасажирів допомогла б частково компенсувати брак коштів для операційної діяльності та відновлення мережі польотів. На сьогоднішній день в більшості європейських країн застосовується практика дотування аеропортів і авіакомпаній для якнайшвидшого відновлення авіаційної галузі", - говорить Левченко.

Також авіаперевізники, у зв'язку з кризою, просять у аеропорту знижки, оскільки також мають величезні збитки. Таким чином ще одне джерело доходів значно зменшилося.

"Тобто патова ситуація: доходів немає, витрати збільшуються і водночас ще необхідно дати авіакомпаніям знижки до 80%, інакше вони взагалі не полетять! Природно, що без допомоги держави аеропорту не вижити", - заявляє директор підприємства.

Аеропорт звертався до Офісу президента та РНБО – ті переадресували питання в Кабмін. Керівництво аеропорту зазначає, що навряд чи держава зможе фінансово допомогти всім галузям, проте створити конкурентні умови, вважають, цілком можливо. Водночас від 15 червня аеропорт готовий розпочати польоти в повному обсязі.

Нагадаємо, раніше головний санітарний лікар України Віктор Ляшко повідомив, що країни Євросоюзу готуються відновлювати авіасполучення від середини червня.

"На черзі стоїть відкриття кордонів між країнами ЄС. А на 15 червня очікується, що відновиться авіасполучення. Ми більше орієнтуємося на Польщу. Польща йде за динамікою як Україна. І ми відстежуємо, що відкривається в Польщі і як це відбивається на рівні захворюваності", - зазначив Ляшко.

Повʼязані теми:

Наступна публікація