"АероСвіт" звільнить кожного п'ятого працівника

Один з найбільших авіаперевізників України змушений вдатися до серйозної економії через значне падіння попиту на польоти.

"АероСвіт" протягом 2009 року скоротить 20% працівників, а інші будуть переведені на короткий робочий день.

Про це розповів директор із зв'язків з громадськістю авіакомпанії Володимир Гайдаш.

Скорочення проходитиме у декілька етапів і в першу чергу торкнеться сервісних і адміністративних підрозділів.

"Льотного складу і технічного персоналу скорочення торкнутися не повинно", - відзначив він.

Всього в "АероСвіті" працюють близько 2 тис. 450 людей.

Очікувану економію коштів за рахунок скорочення персоналу в "АероСвіті" не уточнюють.

"Наші дії адекватні існуючій ситуації в компанії. Ми вже запровадили програму економії палива, переглядаємо умови співпраці з підрядчиками у бік зниження їхніх тарифів", - повідомив Гайдаш.

Скорочення штату - вимушений крок, який викликаний фінансовим станом "АероСвіту", відзначають в компанії. Фінпоказники за минулий рік перевізник поки не опублікував. Але в листопаді минулого року, за даними Асоціації європейських авіаліній, "АероСвіт" скоротив авіаперевезення на європейських маршрутах на 7,8%, а в грудні - на рекордних для компанії 15% - і зберіг темпи падіння цього року.

В умовах зниження пасажиропотоку "АероСвіт" планує оптимізацію свого повітряного парку, пояснює Гайдаш.

"Зараз розглядаються декілька варіантів: відмова від лізингу деяких літаків із завищеними лізинговими ставками і поповнення парку економічнішими літаками".

У січні "АероСвіт" вже змінив Boeing 767-300 1989 року випуску на економічніший Boeing 767-300 1998 р. випуску. Зараз парк авіакомпанії налічує 14 літаків Boeing 737 і 3 Boeing 767. За оцінками учасників ринку, лізинг одного літака Boeing 737 обходиться компаніям в середньому в 100-150 тис. дол. в рік, Boeing 767 - в 250 тис. дол. в рік.

Скорочення передбачені і в компанії "Донбасаеро", яка входить до альянсу з "АероСвітом".

"На початку року ми вже скоротили частину персоналу - людей пенсійного віку. Але дати однозначну відповідь, скільки ще співробітників планується скоротити, ми поки не можемо, хоча звільнення, безумовно, будуть", - повідомила заступник гендиректора "Донбассаеро" з комерційної діяльності Людмила Слободянюк.

За її словами, компанія може скоротити і частину льотного складу, але це стосується співробітників, які обслуговували літаки Ан-24 і Як-42, від експлуатації яких "Донбассаеро" відмовилася влітку минулого року.

Читайте також:

"АероСвіт" виставили на продаж

Літати до Росії Бельгії, Італії та Голандії стане дешево

Авіа-слалом – спорт на межі життя і смерті

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: