Афера на 140 млн грн. В Україні фармацевтичні компанії викрили на масовому підкупі лікарів

Дата публікації
Афера на 140 млн грн. В Україні фармацевтичні компанії викрили на масовому підкупі лікарів

УНІАН

Лікарі виписували препарати лише певних фармкомпаній, за що отримували "винагороду".

В Україні фармацевтичні компанії викрили на просуванні своїх препаратів та збільшенні їхніх продажів через лікарів.

Про це повідомили у Департаменті стратегічних розслідувань Національної поліції.

"Упродовж 2018-2019 років службові особи та представники групи компаній систематично надавали лікарям закладів охорони здоров’я на території міста Києва та інших областей неправомірну вигоду. За це медики, використовуючи свої повноваження, під час призначення пацієнтам ліків надавали перевагу медичним препаратам саме цієї групи компаній", - встановили слідчі.

За попередніми даними, сума наданих "винагород" становить 140 мільйонів гривень.

Також зазначається, що гроші представники групи компаній отримували завдяки ухиленню від сплати податків.

"Наприклад, комерційні структури замовляли у підприємств рекламні послуги або послуги з організації проведення медійних заходів, які фактично не надавались, отримували від фармкомпаній гроші, які перераховували на карткові рахунки підконтрольних фізичних осіб підприємців. В подальшому передавали ці кошти представникам підприємств фармацевтичної бізнес-групи", - додали у Нацполіції.

Наразі оперативники провели низку санкціонованих обшуків в офісних приміщеннях та за місцями проживання посадовців та інших осіб, що можуть бути причетні до "схеми". 

Відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 368-4 (підкуп особи, яка надає публічні послуги) та ч. 3 ст. 212 (ухилення від сплати податків, зборів (обов'язкових платежів) Кримінального кодексу України. Досудове розслідування триває.

Нагадаємо, раніше правоохоронці виявили корупційну схему в Національному інституті раку, де медпрацівники заробляли на безкоштовних ліках.

"Суми хабарів за призначення та видачу безкоштовних медичних препаратів онкохворим громадянам, закуплених для інституту за державні кошти, коливалися від 3 тисяч до 70 тисяч гривень. Суми "відкатів" за перемогу в тендері становили 15-20% від загальної вартості укладених угод", - повідомили тоді в Департаменті захисту економіки Нацполіції.

Директорку Інституту раку відсторонили від роботи – в установі проведуть комплексну перевірку

Директорку Інституту раку відсторонили від роботи – в установі проведуть комплексну перевірку

Під час обшуків у службових кабінетах в інституті раку та вдома у фігурантів справи вилучили документацію, що підтверджує причетність лікарів до протиправної діяльності. В кабінеті одного з фігурантів корупційної схеми знайшли 20 тис. грн готівкою.

Згодом підозрюваних до корупції лікаря Національного інституту раку Олександра Шепеля та завідувача поліклінічного відділення Аркадія Висоцького взяли під варту на два місяці з можливістю застави у 160 560 гривень.

Наступна публікація