Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Аферисти пробують "поживитися" на родинах полонених Росією моряків

Рідним телефонують із пропозиціями передати кошти на те, щоб у хлопців усе було добре.

Заробити на полоні українських моряків уже намагаються шахраї. Родичам одного із затриманих Росією армійців Євгена Семидоцького телефонують невідомі та просять переказати кошти на нібито лікування бранця, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Хлопець закінчив школу № 2 у Сватово на Луганщині за рік до того, як у 2015-му туди влучив снаряд із артскладів, що вибухали біля міста. "Згадуємо про них", - каже про випускників-патріотів заступник директора з виховної роботи Ірина Біла. Семидоцький учився до дев’ятого класу, після чого перейшов у Куп’янський автодорожній технікум на Харківщині. "Невеличкий був клас, але дуже дружний. Женя – працьовитий", - каже класний керівник Людмила Славінська. Людмила Іванівна ледь стримує сльози – вона навіть не одразу впізнала вихованця, коли він узимку прийшов до неї у військовій формі. "Казав: мені зручно, мені подобається саме на морі служити. У класі останнє слово було за ним. Напевно, перше і останнє, користувався і користується авторитетом", - каже вчителька.

ВідеоШахраї намагаються скористатися браком інформації про стан полонених моряків

Заробити на полоні українських бранців. Родичам Євгена Семидоцького, одного із затриманих Росією моряків, телефонують невідомі. Просять переказати кошти на нібито лікування. Родичі настільки не вірять нікому, що навіть з осторогою поставилися до знімальної групи. 

Шахраї намагаються скористатися браком інформації про стан полонених моряків

Тепер педагоги щодня слідкують за новинами про моряків. "Всі кожного дня слідкують. Я знаю, що ця дитина не схибить, бо це така справжня людина", - переконана директор школи Любов Драгун. Вона каже, Євген не розривав зв’язку зі своєю школою. "Останній раз він у травні місяці до нас приходив – у формі, тут діти його зустрічали, навіть одягали безкозирку. Дитина така проста, сонячна, добропорядна", - каже керівник закладу освіту. Вчителька англійської мови Ольга Северина додає, що майбутній моряк встигав і за її предметом. "Навчався із зацікавленістю, завжди мав запитання", - пригадує вона. Хоча формально високими результатами навчання похвалитися не міг. ""Дитина – трудоголик, робив багато, але допомагав вдома, і це, певно, позначалося на оцінках", - вважає вчитель математики Галина Чичіль.

З одноклассниками Семидоцький якраз планували зустріч цієї зими. Тепер схвильовані і вони, і родина хлопця. "Ніхто ніякої інформації не давав до останнього", - каже вітчим Григорій Ноженко-Василевський. Він каже, що джерелом відомостей стали новини – українські та російські. Мама полоненого від інтерв’ю відмовляється, бо надто знервована. Тим більше, що ситуацією вже намагалися скористатися шахраї. "Подзвонили і сказали, що Женя в лікарні в Харкові і треба на операцію 50 тисяч", - розповів вітчим. Родичам інших моряків-полонених радить на подібні провокації не реагувати, а самим не панікувати, зібратись із силами, чекати та вірити в те, що держава зробить усе для повернення своїх героїв.

Фотогалерея З’явилися перші фото українських моряків після захоплення російськими ФСБівцями у Керченській протоці (8 фото)

Як повідомлялося, Семидоцького разом із іншими моряками "заарештували" в Криму 28 листопада. Ув’язнені, які перебувають у СІЗО в окупованому Сімферополі, щоб підтримати захоплених в полон у Керченській протоці та заарештованих українських моряків, зібрали для них чай, каву та одяг. 30 листопада моряків перевезли до Москви і розмістили в СІЗО "Лефортово" і "Матроська тиша".

Кореспондент ТСН Євгенія Цвєтанська

Залиште свій коментар

Вибір редакції