Афонські старці відвідали Верховну Раду та поговорили з Парубієм про автокефалію

Визнана церковна незалежність України стане запорукою суспільного миру, вважають гості зі святої гори.

У суботу, 17 вересня, відбулася зустріч спікера Верховної Ради Андрія Парубія з делегацією одного з монастирів Афону. Старці зі святої гори вперше здійснюють свій візит до України.

До українського парламенту прибули отці монастиря Кутлумуш. У вітальному слові до них Парубій заявив, що "нині, коли відзначається тисячоліття руського, тобто українського, чернецтва на Афоні, давня українська традиція отримує нове дихання". Разом із тим він повідомив отців-святогорців, що в українському суспільстві "йде жвава дискусія про надання автокефалії православній церкві в Україні". І нагадав, що Верховна Рада ухвалила відповідне звернення до Константинопольського патріарха Варфоломія.

За словами Парубія, ця ініціатива "об'єднала зал", бо за неї "проголосувала велика кількість депутатів". На думку спікера, питання автокефалії української церкви є не лише релігійним, але й входить до виміру національної безпеки. "Миролюбній Україні доводиться захищати свою незалежність від біди, яка прийшла з російськими танками, і стала великим випробуванням, адже відбувається агресія як військова, так і втручання у духовний простір", - пояснив керівник ВР.

Він також запевнив монахів святої гори, що "парламент, світська влада не має наміру втручатися, чи регламентувати релігійне життя, але є прихильником того, щоб в Україні була єдина православна церква, і ми лише повторили молитви мільйонів українців, звертаючись до патріарха Варфоломія". Парубій наголосив на важливості церковної єдності в Україні у нинішній непростий час та попросив афонських ченців підносити свої молитви за Україну.

Як повідомляє прес-служба Верховної Ради, гості подякували за прийом і зазначили, що "у випадку з Україною Вселенський патріархат керується найкращими помислами". "Зараз ми молимося за Вас", - сказав ієромонах Хризостом додавши, що "автокефалія принесе Україні єдність і мир у суспільстві". "Набувши автокефалїї, Україна стане повноправним членом церковної сім'ї", - зазначили гості з Афону.

Нагадаємо, що о 18:00 розпочалася лекція отця Хрисостома з Афону у Відкритому православному університеті святої Софії. Її трансляцію в інтернеті веде ТСН.ua.

Ченці зі святої гори Афон вперше завітали до Києва

Зі святої гори Афон в Україну приїхала делегація з монастиря Кутлумуш. Ченці вперше відвідують Київ. Їхній візит збігся з круглою датою. У ці дні святкують тисячоліття духовних зв’язків України та Афону. Святогірці кажуть, що шанують святу київську землю, хочуть поклонитися мощам.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: