Агітація та просування кандидатів. Нацрада назвала телеканали, які порушували виборче законодавство

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Претензії були майже до всіх відомих телеканалів.

Нацрада з питань телебачення та радіомовлення провела моніторинг дотримання українськими телеканалами виборчого законодавства. Серед каналів-порушників виокремили "5 канал" та "Прямий".

Про це йдеться в результатах моніторингу, опублікованих 16 квітня на сайті Нацради.

В ефірі "5 каналу" від 13 до 19 березня у циклі передач "Час громади" були зафіксовані матеріали лише з позитивною оцінкою діяльності Петра Порошенка.

В Нацраді підкреслили, що загалом на 5 каналі непропорційно розподіляли ефірний час між кандидатами та не критикували Петра Порошенка.

"Загальний обсяг ефірного часу для висвітлення діяльності Порошенка становив 18 годин 21 хвилину в передачах протягом тижня, проте для інших кандидатів такий обсяг був: Роман Безсмертний – 1 година, Юлія Тимошенко – 39 хвилин, Володимир Зеленський – 20 хвилин, Анатолій Гриценко – 8 хвилин", - йдеться в повідомленні.

В непропорційному розподілі ефірного часу звинувачують також телеканал "Прямий". Так, Порошенка протягом тижня показували упродовж 11 годин 5 хвилин, іншим кандидатам приділяли менше часу:

Юлії Тимошенко – 8 годин 16 хвилин, Володимиру Зеленському – 6 годин 44 хвилини, Юрію Тимошенко – 1 година 17 хвилин, Юлії Литвиненко – 43 хвилини, Анатолію Гриценку – 40 хвилин, Сергію Капліну – 38 хвилин, Віктору Кривенку – 18 хвилин.

"На цьому телеканалі зафіксовано трансляцію матеріалів, які мають ознаки замовних (джинси) з позитивним висвітленням передвиборної активності кандидата Капліна в передачі новин "Репортер" і публічну підтримку Порошенка на пост президента Матвієм Ганапольським під час трансляції передачі "Ехо України"", - йдеться у результатах моніторингу.

На "Інтері" найбільше в ефірі "світився " Юрій Бойко, а на "Україні" - Олександр Вілкул і Олег Ляшко. У період від 1 до 7 березня телеканал "NewsOne" віддавав перевагу двом кандидатам – Юрію Бойку (2 години 15 хвилин протягом тижня) та Петру Порошенку (3 години 23 хвилини).

"Інформація про передвиборчу активність інших кандидатів - Юлії Тимошенко, Анатолія Гриценка та Володимира Зеленського - подавалася в мінімальних обсягах (до 15 хвилин на тиждень) і виключно в негативному контексті", - додали в Нацраді

Згідно з оприлюдненою інформацією, окрім цього, порушення, які стосуються недотримання вимог частини другої статті 566 Закону України "Про вибори Президента України", були зафіксовані  в ефірі таких телеканалів:

  • "UA:ПЕРШИЙ DIGITAL" – 2 випадки,
  • "1+1" – 1 випадок,
  • "ПРЯМИЙ" – 12 випадків,
  • "NewsOne" – 2 випадки,
  • "ZIK" – 5 випадків,
  • "4 канал" – 2 випадки,
  • "Максі-ТВ" – 1 випадок.

Нагадаємо, 31 березня відбувся перший тур президентських виборів. Увечері стали відомі результати екзит-полів - згідно з ними, найбільше голосів набрали Володимир Зеленський та Петро Порошенко. За даними обробки 100% електроних протоколів ЦВК Зеленський набрав 30,24%, а Порошенко - 15,95%  голосів виборців. 1 квітня Національна суспільна телерадіокомпанія України запросила на теледебати обох кандидатів у президенти. Спочатку команда Зеленського відмовилася від пропозиції. Українці почали ширити у соцмережах хештег #хочубачитидебати. 

Увечері 3 квітня кандидат у президенти, шоумен Володимир Зеленський викликав чинного президента Петра Порошенка на дебати на НСК "Олімпійський" і висунув низку умов. У ніч проти 4 квітня Петро Порошенко заявив, що готовий дебатувати на стадіоні зі своїм суперником у другому турі виборів президента. 

Детальніше у нашій інтерактивній хроніці: 

 

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції