Агресивне веганство. Вегетаріанці переходять дозволену межу у протистоянні м'ясоїдам

Агресивне веганство. Вегетаріанці переходять дозволену межу у протистоянні м'ясоїдам

Фото: pixabay.com

Українці наслідують гіршу поведінку західних активістів.

Україною шириться рух радикальних веганів. Вони заперечують вживання будь-яких м’ясних продуктів, молока, одягу зі шкір тварин.

Радикалізація наразі спостерігається у Великій Британії, де фермерам погрожують розправою, йдеться ТСН.Тиждень.

Тих, хто не з ними, вегани переконують маршами, пікетами, протестами, але дедалі частіше вважають, що цього мало.

У Північній Ірландії підпалили приміщення. За цим стоять нібито вегани-активісти з організації ALF або Фронту захисту тварин. Вони наполягають на "завданні економічних збитків тим, хто заробляє гроші на стражданнях та експлуатації тварин, а також звільняти тварин із місць, де їм заподіюють шкоду". Після незліченних радикальних атак на ферми дослідні інститути, підприємства з виробництва продуктів та навіть урядові установи Фронт захисту тварин офіційно прирівняли до терористичної організації у США, у Британії – до екстремістської.

В Україні теж діють такі організації. "Ми прийшли зараз в еколого-натуралістичний центр. Коли в нас є ситуація і ми вилучаємо тварин, ми ж їх не забираємо до себе додому. Ці тварини тут перебувають", - розповіла Анна Іванцік, активістка "Автономного опору".

Наче за канонами світової радикальної організації Фронт визволення тварин, львівські активісти проводять свої рейди. Приміром, силоміць відбирають екзотичних тварин у підприємців, які за гроші фотографують туристів зі звірами.

"Саме тварин, яких вилучив "Автономний опір", зараз в центрі перебуває близько 20. Так, ми застосовували силу проти комерсантів, які їх експлуатували. Звичайно, це їхній бізнес, це їхні гроші. Вони не хотіли їх віддавати", - додала активістка.

"До нас майже кожного року навідується Служба безпеки України. Особливо, якщо перед тим у нас є якісь великі акції. СБУ нам інкримінувала статтю "Повалення державного ладу", - розповіла Іванцік.

Такі пристрасті, щоправда, уже існують не через зооактивізм. СБУ запідозрила кількох активістів організації у підготовці державного перевороту.

У Львові діє організація "Екологічна платформа". "Проводимо акції проти цирків, дельфінаріїв, зоопарків і всіх інших таких індустрій розваг, де використовують тварин", - поділився справам Тарас Богай, активіст "Екологічної платформи".

Під час затримань на одній з акцій у Тараса та кількох інших, як він запевняє, мирних активістів виявили ножі, газові балончики, арматуру. "В основному, ми займаємося просвітницькою діяльністю: лекції, кінопокази, різні вуличні перформанси, пікети", - зазначив Богай.

Кінопокази, звичайно, специфічні - про героїв організації Фронт визволення тварин, визнаної в США терористичною. Гасла і навіть сама назва львівських веганів явно перегукуються з героями західних сюжетів. "Я особисто вже близько восьми років веган. Відмовився спочатку від м’яса. Потім, коли дізнався про молочну індустрію, де вбивають телят, яких забирають від матерів для молока, яєць, одягу зі шкіри", - додав він.

В українських активістів у хід ідуть такі аргументи: "Молоко – крадіжка", "Молоко – ґвалтування".  Їхній рух поки не такий загрозливий. Проте ролики із закликом до "веганської революції" набирають мільйони переглядів.

Андрій Орляк

Вегани-радикали: у світі почастішали агресивні напади зоозахисників

Вегани-радикали: у світі почастішали агресивні напади зоозахисників

Повʼязані теми:

Наступна публікація