Агресивні річкові акули, зубасті риби-потвори та інші небезпечні дива з'явилися в токсичному Дніпрі

Дата публікації
Агресивні річкові акули, зубасті риби-потвори та інші небезпечні дива з'явилися в токсичному Дніпрі

Річкові акули, або ж гігантські соми, стають дуже небезпечними / pro-fishing.info

Рибалки на Дніпропетровщині ледь не щодня можуть похвалитися незвичним уловом, а спеціалісти попереджають про рибні небезпеки.

На Дніпропетровщині рибалки розповідають про незвичну рибу, яку ловлять в Дніпрі, а експерти застерігають про нового агресивного супротивника: річкову акулу, повідомляють Вести.

"Ми спостерігаємо, що величезні соми (іноді вагою до 150 кг) перетворюються на справжніх річкових акул. Це відбувається через любителів підводного полювання, які нападають на цей вид. На генетичному рівні сомам передається інформація, що людина у воді – ворог. Тому соми з кожним роком стають все агресивнішими. Зустріч людини з сомом у воді може закінчитися погано", - розповів президент риболовного клубу Ігор Аленін.

Окрім небезпечних акул, Дніпро кишить річковими потворами. Почвари на вигляд не дуже страшні, але отруйні та незвичні. Наприклад, плотвичка, яка завжди була рибою-вегетаріанцем, відростила собі повну щелепу зубів.

"Коли я зловив плотву з прозорою лускою, мене це як рибалку з 40-річним стажем дуже здивувало! Через кілька днів ми з друзями впіймали ще дві плотвички: одну з банькатими, не властивими цьому виду риб очима, а іншу - з зубами!", - розповів Аленін.

Вчені-іхтіологи розповідають, що річкові страховиська, які почали з'являтися, - це не мутанти. Але вони потвори, небезпечні для здоров'я.

"Не можна сказати, що це риби-мутанти, бо риба мутує сотні років. Це звичайна потворність, якій піддаються риби через токсичний вплив нечистот, які зливають у Дніпро", - розповів іхтіолог Роман Новицький.

Нагадаємо, що у донецьких річках завелися піраньї.

Наступна публікація