Агресивний грип: медики назвали основні помилки українців у час епідемії

Агресивний грип: медики назвали основні помилки українців у час епідемії

Фото: Pexels

Основна з них - запізніле звернення до лікаря.

Від грипу в поточному сезоні вже померли 19 українців, серед яких вагітна жінка, троє дітей і  двоє медпрацівників. Такими є офіційні дані  Міністерства охорони здоров’я, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

У шкільному коридорі настільки незвична тиша, що чутно відлуння підборів. 1300 школярів навчаються у дві зміни по 36 учнів у класі, але зараз щойно вийшли з канікул – третина похворіли та сидять удома. "Це ГРВІ, також це грипп, багато запалення легень, ангіна, отити, ще бронхітів багато", - розповіла директор школи Світлана Кучук. У Києві на карантин закрили чотири навчальні заклади, призупинено навчання в Одесі та Луцьку. Минулого тижня зріс рівень захворюваності поміж дорослих, а наступного очікують і серед дітей.

Убивчий грип: як не стати жертвою вірусу

Убивчий грип: як не стати жертвою вірусу

Загалом епідемпоріг в Україні не перевищено, окрім  Сумської, Одеської та Житомирської областей. А от найбільше смертей від грипу зафіксовано на Чернігівщині – вже цього року там померло семеро людей. Більшість жертв цьогорічного грипу по медичну допомогу звернулися лише на шостий день, коли інфекція вже розгулялася на повну. "Вірус грипу – він сам по собі дуже агресивний. Він пригнічує імунітет, якщо так казати, простими словами. На фоні цього вже приєднується бактеріальна інфекція. Тому це і є небезпечним", - пояснив лікар-пульмонолог Чернігівської обласної лікарні Іван Тельнов.

Лікарі кажуть, що люди нехтують медичною допомогою через власну самовпевненість або страх – і займаються самолікуванням. Від цього медики застерігають, бо поставити самостійно діагноз вкрай тяжко, а помилка може коштувати навіть життя. Медик Наталя Шевчук пацієнтам, які ігнорують лікарів, рекомендує експрес-тест на грип, а також  радить хоча б подзвонити своєму сімейному  лікарю і розказати про симптоми.

При грипі порушується артериальний тиск – різко підвищується або різко знижується.  Пульс – 90 і вище ударів на хвилину. Сильний головний біль, нудота і навіть блювота. Ломота в суглобах та м’язах. При таких ознаках негайно потрібно звертатися за допомогою. "Нежить, кашель – виникає на другий-третій день, і температура за 38,5. При ГРВІ температура все ж таки в показниках 38,3 – не вище. І скарги на нежить, кашель виникають одночасно із температурою", - каже сімейний лікар.

Загалом медики просять не нехтувати вакцинацією, бо цього сезону щепилося менше 0,5% населення країни. Навіть якщо вакцина не врятує від грипу, ризик ускладнень  зменшується і перебіг хвороби буде значно легшим. Зробити щеплення не пізно і зараз.

Кореспондент ТСН Валентина Доброта

Фото: ТСН.ua
Фото: ТСН.ua
Фото: ТСН.ua

Повʼязані теми:

Наступна публікація