Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Глава УГКЦ розповів про нападки РПЦ у Ватикані і завдану шкоду для православної церкви

Риторика Росії щодо церкви в Україні не змінюється десятки років.

Російська православна церква під час форуму у Ватикані на тему сім'ї звинуватила Українську греко-католицьку церкву у підтримці Київського патріархату і розпалюванні "громадянської війни".

Слова російського митрополита Іларіона передав глава УГКЦ Святослав.

"Замість того, щоб пояснювати доктрину православної церкви про сім'ю, він використав можливість промовляти в присутності Святійшого Отця і всіх отців Синоду і в черговий раз агресивно атакував Українську греко-католицьку церкву. В чому полягала його атака. Найперше - він вкотре заперечив право на існування Української греко-католицької церкви... Сам факт існування нашої церкви становить виклик. Друге звинувачення, яке прозвучало в нашу адресу, це було звинувачення в тому, що саме греко-католики спричинили чи розпалюють "громадянську війну" в Україні, оскільки "підтримали одну сторону протистояння", - сказав він.

За словами Святослава, риторика РПЦ протягом 25 років щодо греко-католиків не змінилася. Проте існує й третя теза, яку висловив Іларіон. Він заявив, що греко-католики спілкуються з українськими "неканонічними православними", чим сприяють відриву УПЦ від церкви-матері, тобто від Москви. Це звинувачення раніше так прямо не звучало. 

"Мені стає цілком очевидно, що справді хтось хоче перенести це протистояння, яке сьогодні є в Україні між українським суспільством та зовнішнім агресором, на релігійний ґрунт. І таким чином розпалити міжрелігійний, міжконфесійний конфлікт в Україні. І тут би я погодився з патріархом Філаретом, що хтось хоче посварити релігійне середовище", - сказав Святослав. 

Він запевнив, що втілити такі плани не вдасться, а на провокації представники УГКЦ не піддадуться.  Святослав зазначив, що протягом 25 років такої єдності між православними, католиками та протестантами, як зараз, не було. 

"Я сподіваюся, що ті три провокації, три атаки в одному пакеті, які були скоєні на найвищому форумі католицької церкви, зазнали абсолютно фіаско. Ви питали, як відреагувало середовище, - вкрай негативно. До мене потім підходили представники усіх єпископських конференцій, висловлюючи велику солідарність нашій церкві і Україні", - розповів керівник УГКЦ.

Святослав додав, що Папа Римський також був дуже стурбований подібними висловлюваннями представника Російської православної церкви. Так само і представники Вселенського патріархату. Інші представники Ватикану говорили главі УГКЦ, що Іларіон завдав великої шкоди усій православній церкві. 

ВідеоТомос для України: як просувається процес отримання автокефалії для православної церкви

Увесь український православний світ в очікуванні. Уже до кінця листопада очікується Об'єднавчий Собор, де священики з усіх наявних в Україні православних церков мають створити нову Єдину помісну православну церкву та обрати її очільника. Тільки після цього Патріарху нової церкви буде наданий Томос про автокефалію і закінчаться 300 років церковної анексії Київського престолу російським патріархатом. 

Томос для України: як просувається процес отримання автокефалії для православної церкви

11 жовтня Синод Константинопольського патріархату вирішив продовжити процедуру надання Томосу про автокефалію Українській православній церкві. Також було ухвалено рішення про визнання Константинополем узурпації влади над Київською митрополією Москвою незаконним актом. Також синод вирішив зняти всі заборонні санкції РПЦ стосовно предстоятеля УПЦ КП Філарета та предстоятеля УАПЦ Макарія. Разом із тим Патріархія наголосила на неприпустимості майнових конфліктів і насильства у процесі творення помісної церкви в Україні.

У понеділок, 15 жовтня, Російська православна церква заявила про розірвання відносин з Константинопольським патріархатом

Залиште свій коментар

Вибір редакції