Ахметов потрапив до списку "судових туристів"

Ахметова звинуватили у використанні "судового туризму" у Великобританії для залякування української преси.

Український бізнесмен, народний депутат від Партії регіонів Ринат Ахметов потрапив в опубліковану американським Центром міжнародної допомоги ЗМІ (CIMA) доповідь з назвою "Судовий туризм: залякування преси під загрозою закону".

Автори доповіді стверджують, що бізнесмени, політики і представники злочинного світу з європейських країн дедалі частіше займаються "судовим туризмом" у Великобританії для залякування преси. Для журналістів британські суди справді становлять певну небезпеку, оскільки закон у Великобританії на боці позивача - ЗМІ вважаються винними у наклепі, поки не буде доведе зворотнє.

У доповіді CIMA перераховуються прізвища людей, які скористалися цією "лазівкою", яка відсутня у законодавствах інших країн. Серед них - Ринат Ахметов, який у 2008 році пред'явив позов газеті Kyiv Post і сайту "Оглядач" за статті про нього.

Kyiv Post навряд чи нараховував 100 передплатників у Британії, у "Оглядача" також не було відвідувачів з Сполученого Королівства, публікував матеріали він українською і російською мовою. Kyiv Post швидко відступила і вибачилася. "Оглядач" не захищався, - це могло коштувати дорожче, ніж сайт міг собі дозволити, - і Ахметов у червні 2008 року виграв компенсацію у розмірі 50 тис. фунтів. Ахметов зараз - успішний бізнесмен", - зазначають автори доповіді.

Вважається, що, крім Великобританії, напрями "судового туризму" популярні останнім часом в Ірландії та Франції.

Читайте також:

Ахметов поділився рецептом виходу з кризи

Українські олігархи збідніли

Що дарують Ахметову на день народження

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: