Ахметова визнали найбагатшою людиною СНД

З 24 мільярдерів у 2008-му році в списку найбагатших українців залишилося лише четверо.

Журнал "Кореспондент" вчетверте склав рейтинг імена 50 найбагатших українців. Як і минулого року, найбагатшим українцем став бізнесмен Рінат Ахметов.

Рейтинг 2009 року, який буде оприлюднено 12 червня, показав, що статки найбільших промисловців і підприємців у 2009 році значно зменшились порівняно з 2006 роком, з якого видання веде історію оцінки активів в Україні.

Таким чином, багато мільйонерів і мільярдерів в Україні за кілька місяців цього року відкотилися як мінімум на чотири-п'ять років назад. А деякі – на набагато більший період.

Лідером падіння в 2009-му виявився Роман Лунін, власник мережі супермаркетів "Велика Кишеня". Всього за один рік його статок катастрофічно зменшився - капітал скоротився в 11 разів. З 24 мільярдерів у 2008-му в списку найбагатших залишилося лише четверо. Це традиційно донецький бізнесмен Рінат Ахметов, його дніпропетровський колега Ігор Коломойський і два інших вихідця з Дніпропетровська - Віктор Пінчук і Геннадій Боголюбов.

За даними видання, вартість активів Ахметова складає 9,6 млрд доларів. Така цифра дозволяє йому очолити список і російських мільярдерів. А Ігор Коломойський, другий в українському рейтингу, претендує лише на 19-е місце в рейтингу російських капіталістів.

Сумарна вартість активів 50 найбагатших українців рекордно впала на 83,9 млрд доларів. Цієї суми цілком вистачило б, щоб погасити всі корпоративні борги українських компаній.

Вперше до рейтингу 50 найбагатших українців потрапила жінка. Це Філя Жебровська, співвласниця фармацевтичної компанії "Фармак". У нинішньому ТОП-50 багатіїв лише чотири рядки зайняли новачки. Це Іван Гута (№ 28), Володимир Загорій (№ 36), Жебровська (№ 38), а також Данило і Михайло Корілкевичи (№ 45).

Не дивлячись на те, що активи Ахметова подешевшали на 70%, він як і раніше залишився найбагатшою людиною на теренах колишнього СРСР. Статок його найближчого переслідувача, росіянина Михайла Прохорова, оцінюється в суму на 100 млн доларів менше.

Найбільше за рік постраждали ті, хто працює в банківській сфері. Список ТОП-50 залишили шість банкірів. З десяти банкірів залишилися всього четверо, та й ті в сукупності втратили в активах 79%. Темпи падіння вартості активів вітчизняних фінансистів обернено пропорційні швидкості їх зростання напередодні кризи. Минулого року українські фінустанови в середньому дорожчали на 50-60%. Для порівняння, польський або чеський банк набирав за рік до 20% додаткової ваги.

За даними видання, банкірів у списку потіснили представники аграрного сектора і харчової промисловості. Тепер в рейтингу 14 багатіїв, так або інакше пов'язаних з сільським господарством або виробництвом продуктів харчування.

"У цілому крах українських промисловців і підприємців закономірний. Адже своїм вибуховим зростанням напередодні кризи вони були зобов'язані напливу кредитів із заходу і сприятливим цінам на метали. Активи бізнесменів у країнах, які дотримуються стратегії поступового, але стійкого зростання, постраждали набагато менше", - заявив головний редактор журналу "Кореспондент" Віталій Сич.

Швидкість падіння українських мільярдерів і мільйонерів цього року була втричі вищою, ніж у середньому в світі. Тоді як найзаможніші українці за рік у середньому збідніли на 75%, мільярдери у всьому світі за останні 12 місяців у середньому втратили лише 23% вартості своїх активів.

Цікаві факти рейтингу:

- Поріг входу до числа 50 найбагатших українців опустився з 271 млн доларів минулого року до 65 млн доларів у цьому.

- Лідер списку ТОП-50 у 147 разів багатший за людину, яка займає останню строчку рейтингу. Минулого року Ахметов був у 114 раз багатшим за аутсайдера, у позаминулому - в 68 разів.

- Партія регіонів залишається найзаможнішою громадсько-політичною організацією. 13 багатіїв із списку ТОП-50 мають партквитки регіоналів. В сумі їх капітал цього року дорівнює 11,4 млрд доларів. Найближчий переслідувач біло-блакитних - Блок Юлії Тимошенко. У лавах БЮТ всього п'ять учасників рейтингу, які в сукупності володіють 2,45 млрд доларів.

- Не дивлячись на те, що вартість активів Ахметова впала на 70%, він все ще настільки ж багатий, як найзаможніший китаєць, південнокореєць і філіппінець разом узяті.

- Прийнято вважати, що концентрація капіталу в багатій на олігархів Росії - одна з найвищих у світі. Проте десять найбагатших росіян володіють підприємствами, які в сумі коштують лише трохи більше 3% від ВВП РФ. В Україні ж десятка найбагатших людей володіє статками більш ніж у 10% від ВВП країни.

- Якщо статок найбагатших українців скорочуватиметься нинішніми темпами, то наступного року в Україні залишиться лише один мільярдер, а вхідний квиток до списку 50 найбагатших українців складе близько 20 млн доларів - рівно стільки на початку минулого року коштувала найдорожча квартира в Києві, розташована за адресою вул. Велика Житомирська 20/1.

- Середня зарплата в Україні складає 1850 грн (230 доларів). Це означає, що людині з такою платнею потрібно працювати більше 282 тисяч років, щоб увійти до нинішнього ТОП-50 багатіїв. А на те, щоб очолити нинішній рейтинг, треба працювати 41,7 млн років.

Читайте також:

Мільярдер Трамп вимагає компенсації за те, що його назвали мільйонером

Роман Абрамович та Лакшмі Міттал стали найбагатшими британцями

У вітчизняному рейтингу багатіїв усього чотири мільярдери

До списку мільярдерів Forbes потрапив мексиканський наркобарон

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: