Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Активісти і тяжкохворі українці вимагали легалізувати медичний канабіс під Офісом президента - Зеленський відреагував

Активісти і тяжкохворі українці вимагали легалізувати медичний канабіс під Офісом президента - Зеленський відреагував

Препарати на основі канабісу активно застосовують у США, Канаді, Бельгії, Франції та інших країнах.

У суботу, 27 червня, близько двох сотень людей під Офісом президента у Києві вимагали легалізувати медичний канабіс. Серед учасників акції були тяжкохворі українці та їхні рідні. Для них препарати на основі марихуани – це ефективне знеболювальне, яке може полегшити страждання та самопочуття загалом.

Президент України Володимир Зеленський відреагував на вимоги активістів та пацієнтів. Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

На "Конопляному марші свободи" усі вигукували слово "легалайз" - тобто узаконення обігу медичного канабісу. І тримали таблички з різними написами. Але сенс один - дозволити марихуану з лікувальною метою.

"Я не розумію, чому те, що може лікувати людей, те, що може допомагати, у нашій країні перебуває у такій регуляції і за це ще можна сісти за грати", - каже учасник маршу Михайло Миколишин.

"Онкопацієнтам актуальний канабіс, оскільки розвивається безсоння, втрачають апетит, нудота є. Один препарат може вирішити весь спектр проблем", - додає онкохвора пацієнтка, керівниця ГО "Афіна. Жінки проти раку" Ніна Резніченко.

Препарати на основі канабісу активно застосовують у США, Канаді, Бельгії, Франції та інших країнах. Лікарі їх виписують при хронічних болях, епілепсії, астмі та лікуванні посттравматичного синдрому у військових. Українські науковці хочуть досліджувати такі препарати, однак це забороняє українське законодавство.

"Перспективні ліки створюють по всьому світі на основі вивчення механізмів дії конабіоїдів. Забороняти його вивчати - це дикунство", - каже професор медицини Віктор Доценко.

Змінити ситуацію може ухвалення законопроєкту, який би дав доступ до лікувальних конопель хворим пацієнтам. Торік за документ не проголосували, бо відкликали з парламенту. І більше депутати не поверталися до цього питання.

"Мова йде про доступ до медичного канабісу, що уряд намагався робити від 2016 року. І що було повністю зупинено восени минулого року", - пояснює громадський діяч Тарас Ратушний.

Відео Близько 200 людей під Офісом президента вимагали легалізувати медичний канабіс

Близько двох сотень людей під Офісом президента вимагали легалізувати медичний канабіс. Серед учасників акції – тяжкохворі українці. Для них препарати на основі марихуани – це ефективне знеболювальне, яке може полегшити страждання та самопочуття загалом. Це підтверджують науковці США, Канади, Бельгії, Франції, де медичні коноплі вже давно використовують у лікуванні. Президент України відреагував на вимоги активістів та пацієнтів.  

Близько 200 людей під Офісом президента вимагали легалізувати медичний канабіс

Якраз напередодні, під час робочої поїздки на Херсонщину, тему легалайзу прокоментував президент. Володимир Зеленський заявив, що не проти легалізації медичної марихуани. Однак, побоюється сплеску наркоманії.

"Якщо це не загроза для дітей, людей, а дійсно допомога для лікарень, хворих людей, для військових, суспільство вас підтримає, і я вас підтримаю", - заявив Зеленський.

В Україні близько 2 мільйонів пацієнтів, яким препарати на основі канабісу могли би полегшити страждання, кажуть активісти.

Залиште свій коментар

Вибір редакції