Активісти назвали імена 10 російських військових, які захопили Крим

Одним із напрямів проекту "Стоптерор" є пошук інформації з відкритих джерел.

Активісти проекту "Стоптерор" зібрали переконливі докази того, що навесні 2014 року під балаклавами "зелених чоловічків" в Криму дійсно ховалися російські військові.

Як пише krymsos.com, активісти розповіли про 10 військових, які захоплювали Крим.

"По кожному з них в архівах проекту зберігається доказова база. Ці 10 чоловік лише випадкові солдати, взяті навмання загального списку, але з таких випадкових мазків і складається загальний портрет загарбника", - інформують активісти.

Зазначимо, що "Стоптеррор" — інформаційна підтримка українських військових. Одним з напрямів проекту є пошук інформації з відкритих джерел.

зелені чоловічки_1
krymsos.com

1. Андрій Легков.

Під час анексії Криму Андрій Легков був морським піхотинцем у російській армії.

Контрактником він став у 2010 році. Як і у сотень військовослужбовців російської армії, які побували в Криму, на особистій сторінці Андрія Легкова у соціальних мережах помітний тимчасової пробіл навесні 2014 року. Пов'язано це з забороною розголошувати дані про операції по анексії півострова. Тому більшість доказів про свою участь у анексії Криму військові стали викладати по поверненню військ до місця дислокації.

Викладав подібні фотографії і Андрій. Деякі з них мали географічну локацію – Крим.

зелені чоловічки_3
krymsos.com

2. Артем Овчинников

Артему Овчинников проходив службу в 106 гвардійській Тульської дивізії. У її складі він і вирушив захоплювати Крим.

З його сторінки в соцмережах можна зрозуміти, що на службі і у вільний час Артем велику увагу приділяє своєму фізичному розвитку, ходить в тренажерний зал.

зелені чоловічки_4
krymsos.com

3. Георгій Налбатов

Один з підрозділів морської піхоти, в якому проходив службу Георгій Налбатов, перед окупацією Криму був зосереджен в Темрюкському районі Росії.

Від місця дислокації піхотинців до центру Керчі — це 2,5 години на машині, з урахуванням переправи на поромі. Однак морські піхотинці посувалися на військовому автотранспорті, тому їхній шлях на українську землю зайняв набагато менше часу.

На сторінці Налбатова в соцмережах безліч фотографій з кримського "вояжу".

зелені чоловічки_5
krymsos.com

4. Олексій Гончаров

В окупації Кримського півострова брали участь не тільки регулярні війська РФ, але і загони російського козацтва. Терські козаки масово перетинали українсько-російський кордон нібито для підтримки кримських козацьких організацій, які тоді були на території Автономної Республіки.

Групи російських козаків прибували на півострів з лютого по кінець березня. З однією з таких груп приїхав і 20-річний житель Невинномиська Олексій Гончаров, козак Терського козачого війська.

Фотографії, опубліковані Олексієм Гончаровим, — один із доказів перебування Гончарова і Терських козаків на території України під час окупації Кримського півострова.

Після завершення участі в операції з анексії Криму Олексій Гончаров був помічений на території так званої "ДНР", в лавах однієї з терористичних угруповань.

зелені чоловічки_6
krymsos.com

5. Фарит Вахітов

Військова частина 90600 в містечку Рощинський завжди вважалася елітним місцем служби. Службовці цієї частини раніше брали участь у конфліктах на території інших держав, наприклад Південної Осетії і Абхазії. Солдати проходили посилені тренування в різних умовах. За два місяці до подій, що відбулися в Криму, кількість таких тренувань і навчань різко зросла.

Як і у більшості солдат, відправлених в Крим, у Вахітова є прогалина в публікації фотографій, це часовий відрізок приблизно на місяць – саме тоді Вахітов і брав участь у "російській весні".

зелені чоловічки_7
krymsos.com

6. Євген Столяренко

Євген Столяренко прибув у Крим на російському військовому кораблі. Він належав до числа тих російських військових, які перебували в невіданні про те, що відбувається, не знали, що їх чекає, і були позбавлені зв'язку з рідними.

У 2013 році Столяренко був призваний на строкову службу і отримав розподіл у морську піхоту. Коли до демобілізації залишалися лічені місяці, підрозділ, в якому служив Євген, було відправлено в Крим.

зелені чоловічки_8
krymsos.com

7. Євген Захаров

Однією з бригад, задіяних у анексії Криму, була 31-а окрема гвардійська десантно-штурмова бригада (в/ч 73612).

Одним з тих, хто вирушив захоплювати Крим, став і житель Саратова Євген Захаров.

В лютому 2014 року частина особового складу в/ч 73612 була перекинута в Новоросійськ, а вже звідти на територію України. Військовослужбовці 31-ї бригади перетворилися на "зелених чоловічків", які, знявши з форми знаки розрізнення і ховаючись за балаклавами, блокували і штурмували українські військові частини та адміністративні будівлі.

зелені чоловічки_9
krymsos.com

8. Ільдар Ахметгалиєв

20-річний уродженець Татарстану Ільдар Ахметгалиєв був солдатом строкової служби в 23 гвардійської мотострілецької бригади, що дислокується в Самарській області. Разом з товаришами по службі навесні 2014 року він відправився захоплювати Крим.

За час служби Ахметгалиєв встиг отримати звання молодшого сержанта і медаль "За повернення Криму".

зелені чоловічки_10
krymsos.com

9. Андрій Густомесов

Російський військовослужбовець Андрій Густомесов брав участь у анексії Криму в складі 74-ї окремої мотострілкової бригади. 

Кремль в різний період часу задіяв особовий склад бригади Густомесова у спеціальних операціях. Це так звана антитерористична операція на Північному Кавказі і штурм Грозного.

Навесні 2014-го бригаду відправили в Крим. Виконуючи роль "зелених чоловічків", вони блокували військові частини на півострові, а також перешкоджали роботі державних установ.

зелені чоловічки_2
krymsos.com

10. Олексій Моторин

15-а окрема гвардійська мотострілецька бригада миротворчих сил РФ була сформована в 2005 році. Зараз в ній служать контрактники. Розташована в 35-ти кілометрах від Самари, бригада виконувала завдання в зонах збройних конфліктів Північної Осетії, Придністров'я та Абхазії.

А в 2014 році її підрозділи були помічені в Криму.

Одним з контрактників, який у складі цієї бригади відправився "звільняти Крим", був 28-річний Олексій Маторин.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: