Активісти подали до суду позов проти Зеленського через призначення Богдана головою АП

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Від президента вимагають скасувати указ про призначення.

Неурядова організація "Громадський люстраційний комітет" подав позов проти президента України Володимира Зеленського з вимогою скасувати указ про призначення Андрія Богдана головою своєї Адміністрації.

Про це організація повідомила 24 травня.

Активісти нагадали, що Богдан обіймав посаду Урядового уповноваженого з питань антикорупційної політики у період з 25 лютого 2010 року по 22 лютого 2014 року. Також голові АП закидають, що він не звільнився за власним бажанням за час Революції Гідності.

"Посада "Глави Адміністрації Президента України" передбачена п.5 ч.1 ст.2 Закону України "Про очищення влади", як посада, щодо якої здійснюються заходи з очищення влади (люстрації)", – йдеться у заяві.

Позов розглядатиме Касаційний адміністративний суд у складі Верховного суду. В якості третіх осіб у справі залучаються сам Богдан, а також Міністерство юстиції України.

Сьогодні Громадський люстраційний комітет звернувся із позовом до Президента України Володимир Зеленський з вимогою...

Опубліковано Громадський люстраційний комітет Пʼятниця, 24 травня 2019 р.

Нагадаємо, президент України Володимир Зеленський призначив главою Адміністрації президента свого радника з юридичних питань, юриста партії "Слуга народу" та одного із членів передвиборчого штабу Зеленського "Це буде яскрава діяльність президента": адвокат команди Зеленського розповів, куди варто здійснити перший візит Андрія Богдана. 

Потім повідомлялося, що Богдан не може обіймати державні посади за законом про люстрацію, оскільки обіймав різні посади в уряді Миколи Азарова, який наразі переховується на території Російської Федерації. Зокрема, у березні 2010-го він став заступником міністра Кабінету міністрів — урядовим уповноваженим з питань антикорупційної політики. Згодом цю посаду скасували, а 2013-го Азаров повторно призначив Богдана уповноваженим Кабміну у сфері боротьби з корупцією. 

Сам Бодан підтверджував, що не може зайняти крісло глави АП через закон про люстрацію. Єдиним варіантом, яким міг скористатися заради роботи на державній службі, є отримання свідоцтва учасника бойових дій. Раніше юрист зазначив, що обійти закон і оформити таке посвідчення за бажання він би міг без проблем, бо не раз був в АТО у відрядженні. Але робити це, мовляв, не буде, тому що у військових діях не брав участь і "морального права на це не має". 

Президент Володимир Зеленський повідомив, що може звільнити главу Адміністрації президента Андрія Богдана після того, як Конституційний Суд ухвалить рішення про те, що норми закону "Про очищення влади" відповідають Конституції України. 

ВідеоАндрій Богдан переконаний, що потрапив під закон про люстрацію "абсолютно несправедливо"

Новопризначений голова АП визнав, що на нього поширюється дія закону про люстрацію. Це неможливість обіймати високі посади до 2024 року як людині, що засвітилася на високій посаді за часів Януковича. Утім, на переконання Андрія Богдана, він "потрапив під цей закон абсолютно несправедливо". Після призначення на посаду Богдан вже зробив гучну заяву про можливе проведення референдуму, на який винесуть рішення щодо проведення прямих переговорів із Росією щодо мирних угод.  

Андрій Богдан переконаний, що потрапив під закон про люстрацію "абсолютно несправедливо"

 

Залиште свій коментар

Вибір редакції