Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Активісти збирають підписи до Вселенського патріарха, щоб об'єднати українські церкви

Константинопольського патріарха просять про кілька кроків.

В Інтернеті ініціативна група збирає підписи до Вселенського патріарха Варфоломея І щодо сприяння у наданні автокефалії Українській православній церкві.

Автори наголошують, що статус автокефальної церкви є природним і закономірним, "враховуючи 1000-річний досвід існування української держави ще з часів нашої православної єдності з Візантією".

Таким чином, Константинопольського патріарха закликають вчинити низку кроків.

Зокрема, визнати можливості і створення умов для братського, молитовного і міжцерковного спілкування між вірянами українських православних юрисдикцій; майбутня об'єднана автокефальна православна церква в Україні не перешкоджатиме релігійному самовизначенню православних українців, які будуть мати бажання залишатися в підпорядкуванні Московського Патріархату як частини Російської Православної Церкви в Україні.

Варфоломея І просять також через свій авторитет закликати єпископів в Україні не вживати церковно-адміністративних заходів до священнослужителів, які публічно підтримують різні формати об'єднання українського православ'я і сприяти вільному переходу парафій і священнослужителів в об'єднану автокефальну православну церкву в Україні.

"Ми схвалюємо ініціативу народних депутатів України, проголошену у зверненні до Вашої Святості, щодо скликання під проводом Вселенського Патріархату Всеукраїнського об'єднавчого собору, який би вирішив усі суперечливі питання та об'єднав українське Православ'я. Просимо Вас бути почесним Головою цього Собору та його арбітром, а також закликати до участі в ньому поважних представників Константинопольскої Церкви-матері та гостей з інших братських автокефальних Православних Церков", - наголошується у петиції.

Нагадаємо, на Криті стартував Всеправославний собор, на якому відсутні глави Грузинської, Антиохійської, Російської та Болгарської православних церков.

ВідеоВсеправославний собор на Криті відбудеться без Росії

Залиште свій коментар

Вибір редакції