Активісти змоделювали, яким буде Тернопіль за 50 років

Дата публікації
Перегляди
1569
Поділитись:
WhatsApp
Viber

Усі напрацювання учасників гри передадуть тому, хто восени виграє вибори міського голови Тернополя.

У Тернополі провели гру-моделювання, яким може бути місто через 50 років. Флешку із напрацюваннями учасників заходу "Ternopil 2070 - місто майбутнього" обіцяють передати майбутній міській раді і через п'ять років перевірити, чи впорався міський голова і депутати зі своїми обіцянками.

Команди-учасниці запропонували чотири сценарії розвитку міста:

  • 1. Провальний - за ним штучно створена пандемія не дає місту розвиватися, поблизу Тернополя будують шкідливий завод, землі розпродують і хаотично забудовують.
  • 2. За інерційним сценарієм все йтиме само собою - ставок у центрі міста перетвориться на болото, парки не розширюватимуться, кількість робочих місць не збільшуватиметься.
  • 3. Прогресивний сценарій передбачав зміну влади на демократичну, розвиток туризму, розширення паркових зон, розвиток інфраструктури, впорядкування зовнішньої реклами. Особливу увагу кожна з команд приділила розвитку Тернопільського ставу, який умовно назвали "Духом міста".
  • 4. Дивовижний план розвитку міста в уявленні його учасників - у місто інвестує іноземний бізнес, нарешті запрацював сміттєпереробний завод, місто високої культури, розвинутого туризму, високого рівня освіти.

Учасники гри виконували ролі представників влади, бізнесу, громадських активістів та місцевих мешканців. За п'ять годин гри вони вчилися комунікувати між собою і домовлятися у важливих для міста питаннях.

"Команди відчули, наскільки важливо знайти консенсус чи взагалі вплинути на ситуацію. Коли тіньовий бізнес каже до муніципальної поліції: "Мені треба з тобою співпрацювати", вони задумались: а як це працює?", - говорить співорганізатор гри Рустам Ергешов.

Народний депутат Іван Чайківський, якого запросили на гру-моделювання, визнав, що молодь Тернополя - креативна і вона за краще майбутнє.

"Сьогодні ці молоді люди, учасники гри, відмовилися від якихось особистих планів та знову взялися за навчання. Вони моделюють своє місто свого майбутнього. Бажання принести користь та впливати на процеси – це вже не гра. Це – доросле життя, в якому треба навчитися бути відповідальним. Коли людина природньо хоче бути господарем свого життя", - говорить нардеп.

Усі напрацювання учасників гри організатори зібрали на флешку, яку обіцяють подарувати тому, хто восени виграє вибори міського голови Тернополя. Наприкінці каденції активісти планують перевірити, що із змодельованого учасниками використала у своїй роботі міська влада.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
1569
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація