Активістів-захисників Харківського парку заарештували на 15 діб

Харківський суд заарештував двох учасників акції проти вирубки дерев на 15 діб. Правозахисники розцінили винесене рішення як спробу "залякати суспільство, придавити мирні протести".

Двом затриманим активістам руху проти вирубки дерев у парку Горького в Харкові присудили по 15 діб арешту.

Як повідомив адвокат затриманих Аркадій Бущенко, Денис Чернега та Андрій Яворницький отримали по 15 діб арешту відповідно до статті 185 Кодексу адміністративних правопорушень (злісна непокора владі). Обидва взяті під варту в залі суду.

Бущенко назвав це судове рішення "обурливим". За його словами, за характером подій навіть при найсприятливішому для звинувачення наборі фактів, "максимум на що воно могло розраховувати - це адміністративний штраф". Юрист збирається оскаржити рішення в апеляційній інстанції.

У Харківській правозахисній групі заявили, що розцінюють винесене рішення як спробу "залякати суспільство, придавити мирні протести".

У четвер, 10 червня, близько 100 людей вийшли на пікет біля будівлі Харківської міськради. Учасники акції вивісили плакати "Влада Харкова - ви проти харків'ян", "Ні політичним репресіям", "Ні міліцейському свавіллю", "Свободу захисникам парку Горького". Люди виступають проти будівництва дороги на території Лісопарку. Одна з вимог демонстрантів - відпустити заарештованих активістів.

Нагадаємо, 19 травня на засіданні виконкому Харківської міськради було ухвалено рішення про будівництво нової дороги. Для цього необхідно вирубати 503 дерева на території Центрального парку культури і відпочинку ім. Горького (що переходить у Лісопарк).

20 травня почалася вирубка дерев, чому намагалися протистояти активісти з низки громадських організацій Харкова. У результаті зіткнень між будівельниками, охороною та учасниками акції протесту постраждало кілька людей.

28 травня було затримано 10 активістів. Винесений у середу вирок є першим судовим рішенням стосовно них. Ще вісім осіб чекають на суд.

Читайте також:

Влада Харкова збирається побудувати автодорогу через парк до 23 серпня

Лісоповал імені Кернеса (Парк культури та відпочинку)

Захисників харківського парку залякували включеними бензопилами

Добкін назвав захист харківського парку "проплаченим купкою опозиції"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: