Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Активне батьківство можливе: в Україні з малюком можна піти в кіно, музей та на фітнес

Все більше різноманітних закладів починає бути дружніми до батьків і маленьких діток.

Наскільки легко живеться молодій матері в Києві, та чи має вона час на себе і можливість звичного відпочинку? Відповіді на це можна дізнатися в сюжеті ТСН.19:30.

Чергова серія «Основного інстинкту» присвячена тому, як сучасні батьки протистоять «вироку» старих часів про те, що маленька дитина – це фактичний «домашній арешт». Боротися доводиться не лише зі стереотипами близьких родичів, але й працівниками закладів культури, які відмовляють у праві на вхід разом із малими дітьми, як це сталося на одній із виставок у мистецькому центрі. Там побоялися, що дитина становить загрозу цінним експонатам. Для мами, котра їздила з малюком по музеях Пуерто-Ріко та США це було дикістю.

Відео Основний інстинкт: як сучасні мами борються проти декрету на дивані

Аби мати гарантію, що в кінцевій точці не чекають такі неприємні сюрпризи, молоді батьки Києва створили інтерактивну карту міста, на котрій позначають дружні для них вокзали, заправки, кафе, культурні та розважальні заклади, фітнес-клуби тощо. Останні навіть пропонують спеціальну систему занять для мам, які б допомогли жінкам упоратися з навантаженнями на фігуру, а в цей час діти теж не лишаються без корисної уваги. Подібний фітнес уже пропонується й поза столицею – у Львові, Тернополі, Дніпрі тощо.

Ще один вид дозвілля – пішохідна екскурсію. Експериментальний маршрут візочком по київських горах видається непростим – стрибати по дірявому асфальту важко, а за дитячим криком гіда чути через слово. Гіду аудиторія подобається, а помилки обіцяє врахувати – зокрема, придбати мікрофон. Тим часом на маму з дитиною чекає нове випробування – похід у кіно. В Києві вже є такі кінотеатри, котрі відкривають двері для батьків з маленькими дітьми – батьки самі обирають фільм, який вони хочуть сьогодні побачити. На вході роздають бахіли – на випадок, якщо хтось захоче піти в ігрову зону. Під ігротеку віддали простір перед екраном, тож одним оком мама пильнує чадо, іншим – дивиться кіно. Батькам віддають ранкові сеанси, на які традиційно мало глядачів, і ця вигідна ідея швидко поширилася кінотеатрами Києва та пішла в регіони. Такі сеанси вже нарекли «тихими», бо кіно крутять не на повну гучність.

Із дитиною можна потрапити і в музей – влітку в музеї Ханенків запровадили формат  "Культурний декрет": закупили іграшок і застелили кілька залів ковдрами, щоб найменші відвідувачі почувалися, як удома, та могли гратися, доки дорослі насолоджуються експозицією. Усі дитячі принади музеям та кінотеатрам поки що дарують батьки-активісти, які власним коштом купують приязне ставлення до себе: візочки, пеленатори, іграшки, а також шукають і знаходять спонсорів безкоштовних підгузків і серветок. «Це потрібно батькам, які вели активний спосіб життя до народження дітей. Це потрібно батькам, які мають досвід інших країн, які подорожували і бачили, що життя з народженням дітей не припиняється. Воно уповільнюється. Є багато батьків, яким це не потрібно, і ми поважаємо їхнє право, але ми хочемо, щоб держава поважала право з народженням дитини бути активною частиною суспільства», - пояснила модератор фейсбук-спільноти «Київ, дружній до батьків і малюків» Ольга Мирцало.

Кореспондент ТСН Марина Макущенко

Залиште свій коментар

Вибір редакції