Актуальна інформація про коронавірус в Україні: уряд запустив спеціальний сайт про захворювання

Дата публікації
Перегляди
5124
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Актуальна інформація про коронавірус в Україні: уряд запустив спеціальний сайт про захворювання

Фото: Associated Press

На порталі розповідають, як вберегти себе від інфікування та перевірити симптоми.

Кабінет міністрів України після фіксації першого випадку інфікування коронавірусом в Україні запустив спеціальний сайт. Про це повідомив прем’єр-міністр України Олексій Гончарук.

За його словами, держава готова оперативно реагувати й надавати кваліфіковану медичну допомогу.

"Прошу зберігати спокій та отримувати інформацію лише з офіційних джерел", - йдеться у повідомленні Гончарука у телеграмі. 

Він поділився і посиланням на створений сайт із усією актуальною інформацією щодо коронавірусу - https://covid19.com.ua/. На ньому, зокрема, міститься інформація про перший випадок інфікування коронавірусом, небезпеки через захворювання, викликане вірусом, а також інформацію щодо захисту та тест-системи з перевірки на інфекцію.

Також на порталі розповідається, як передається недуга та як запобігти захворюванню. 

Нагадаємо, в Україні 3 березня зафіксували перший випадок інфікування коронавірусом з Китаю COVID-19. Випадок зафіксували у Чернівецькій області у чоловіка, який подорожував в Італії. 

Спалах вірусу розпочався з ринку морепродуктів та тварин у китайському місті Ухань. Він викликає симптоми, схожі на застуду, але швидко вражає легені й інші органи. Патоген належить до великої родини коронавірусів. Хвороба поширилася вже на десятки країн.

Всесвітня організація охорони здоров'я дала офіційну назву новому вбивчому коронавірусу з Китаю - COVID-19. У самому Китаї його раніше назвали NCP (Novel Coronavirus Pneumonia), що означає - пневмонія, яка викликається новим типом коронавіруса. Перша вакцина від цього типу коронавірусу з'явиться не раніше, ніж через півтора року.

Схоже, джерелом спалаху коронавірусу є якась тварина. Водночас відомо, що вірус може передаватися і від людини людині повітряно-крапельним шляхом. Є підозри, що недуга може передаватися навіть в інкубаційний період, коли носій хвороби не підозрює, що інфікований.

Всесвітня організація охорони здоров'я за підсумками екстреної наради оголосила спалах коронавірусу надзвичайною ситуацією міжнародного значення. Це стало опосередкованим визнанням того, що стримати поширення хвороби не вдається і вона з локальної проблеми набуває глобального масштабу. 

Базові рекомендації для уникнення зараження коронавірусом:

  • уникати контактів з тваринами;
  • не їсти сире або погано оброблене м'ясо;
  • уникати контактів з людьми, у яких є ознаки захворювання;
  • регулярно та ретельно мити руки.

Детальніше про те, що відомо про загадкову недугу, як вона виникла та чому викликає занепокоєння у медиків – читайте у матеріалі ТСН.ua.

Повʼязані теми:

Стаття з добірки новин:
Відставка Кабміну Гончарука
Дата публікації
Перегляди
5124
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація