Акушерське насильство: у Львові акушеру-гінекологу вперше призначили максимальне покарання за недбалість

Дата публікації
Перегляди
152к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Акушерське насильство: у Львові акушеру-гінекологу вперше призначили максимальне покарання за недбалість

Пологи затягнулися на пів доби, до того ж лікар не часто навідувався до породіллі.

У Львові Шевченківський районний суд виніс вирок у справі акушера-гінеколога і призначив максимальний термін покарання. Юристи кажуть, це прецедент в Україні, бо найчастіше лікарі або уникали відповідальності, або ж отримували не більше року ув'язнення. Потерпілі сподіваються, що апеляційний суд залишить це покарання в силі. 

Про це йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Постраждалий Микола Молоко показує рішення суду першої інстанції. Каже, це вперше феміда дала максимальний термін за лікарську недбалість. Розглядали справу  майже 5 років.

У Львові суд призначив максимальний термін покарання акушеру-гінекологу за лікарську недбалість

У Львові суд призначив максимальний термін покарання акушеру-гінекологу за лікарську недбалість

У листопаді 15 року Надія і Микола приїхали у пологовий народжувати первістка, лікар оглянув жінку і сказав, що через 6 годин вона народить, причому сама. Але пологи затягнулися на пів доби, до того ж лікар не часто навідувався до породіллі.

"Приходив, і я бачив що на лиці буди відбитки від подушки, тобто він спав, на мою думку. Приходив що 3–4 години. Прийшов, подивився, за голову почухався – "я не знаю, чому не можеш народити". Вона каже, може кесареве зробіть. А їй сказали, що всі жінки мучаться і ти помучишся. Наше мучіння буде до кінця життя", – каже Микола Молоко.

 Коли Надія мало не втрачала свідомість від болю і втоми, лікарі вирішили допомогти і почали вичавлювати дитину.

"Лікар Шукатко особисто тиснув на живіт, тоді акушерка, я вже бачив на власні очі, це трошки боляче згадувати, але коли дістала дитину, вона положила жінці на живіт, я зауважив що ніжка була всередині, тобто викручена", – розповідає постраждалий.

Малюк народився з вагою 4 з половиною кілограми. Серце у нього не билося, його вдалося запустити, але на 8 день маленький Михайлик помер. У довідці про причини написали – гіпоксично-ішемічне ураження центральної нервової системи. Тобто, дитя задихнулося в утробі. 

Понад рік лікар був відсторонений від роботи. В інший час, стверджують родичі, працював. Ходитиме на роботу навіть після рішення суду, до апеляції.

"Власне, експертами було встановлено, що наслідком цього було недбале ставлення лікаря акушера-гінеколога до своїх професійних обов'язків", – вважає заступник керівника Львівської місцевої прокуратури №2 Олександр Пацюркевич.

Адвокат каже, що оскаржуватимуть вирок, бо не згідні з ним. Мовляв, наполягали на додатковій судово-медичній експертизі, бо попередню вважають суперечливою 

"Зокрема, один із висновків службового розслідування говорив про те, що в даному випадку слід вважати смерть дитини невідворотною. У мами були під час вагітності певні захворювання, які в подальшому вплинули на перебіг пологів", – каже адвокат засудженого Володимир Гурський.

В кінці листопада минає 5 років з часу скоєння злочину, тож справу можуть закрити за терміном давності – цього найбільше побоюються постраждалі і ті, хто свого часу пережив подібну трагедію. У спільноті "Стоп халатність" ініціюють зміни до Кримінального кодексу: продовження терміну давності таких справ хоча б до 10 років.

"Це є недоопрацювання кримінальної відповідальності. Єдиний інструмент, який є у тих халатних лікарів, які не хочуть нести відповідальність це, – затягувати дані процеси", – каже учасник спільноти "Стоп Халатність" Остап Пудляк.

 Постраждалі все ж вірять, що апеляційний суд не затягуватиме розгляд справи і їхні судові митарства нарешті закінчаться.

Наступна публікація