Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Al Jazeera опублікувала таємний документ, що доводить виведення Януковичем мільярдів з України

Також вказується на причетність до цього колишніх радників Порошенка.

Секретна судова ухвала, опублікована виданням Al Jazeera, доводить і показує, як президент-втікач Віктор Янукович вивів з України півтора мільярда доларів. У документі також йдеться, що у цьому процесі роль зіграли колишні радники нинішнього президента Петра Порошенка.

Про це передає Al Jazeera.

"У секретному українському судовому документі вперше було виявлено, як колишній президент Віктор Янукович викрав із країни 1,5 мільярда доларів. Там також показано, що колишні фінансові радники президента Петра Порошенка відіграли роль у цьому акті шахрайства", - йдеться у повідомленні.

Документ показує графік і систему діяльності компанії, використаної для викрадення грошей. Для виведення використовувалася компанія Investment Capital Ukraine. За допомогою компанії було придбано кіпрські облігації на суму 1,5 мільярда доларів у період від 2012 до 2014 року.

Інвестиційна компанія обслуговувала 8 офшорних компаній, які уклали з ICU угоди на брокерське обслуговування. Вона також займалася придбанням на викрадені з держпідприємств гроші облігації для компанії Курченка. Варто звернути увагу, що майже всі договори були підписані в один період, деякі навіть в один і той самий день. Згодом усі ці угоди назвали фіктивними. 

Цікаво, що саме ICU були радниками Порошенка під час продажу активів компанії Roshen.

Засновниками компанії ICU були голова Нацбанку Валерія Гонтарєва і людина, яку називають фінансистом Петра Порошенка Макар Пасенюк. Гонтарєва 2014 року свою частку в інвестиційній компанії продала, передає "УП". Представниками компанії були й голова Нацкомісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комнальних послуг Дмитро Вовк, і екс-міністр енергетики Володимир Демчишин. Тобто представники Investment Capital Ukraine отримали високі посади в українській владі. 

Рішення суду, опубліковане Al Jazeera, було засекреченим минулого року як державна таємниця. 

Нагадаємо, раніше у розслідуванні Al Jazeera йшлося про те, що олігархи Онищенко і Фукс придбали у втікача Сергія Курченка компанію, яка володіє 160 мільйонами доларів заморожених активів екс-президента Януковича. 

Після цього екс-нардеп Олександр Онищенко подав в суд на телеканал Al Jazeera через опубліковане днями розслідування.

Залиште свій коментар

Вибір редакції