Аласанія та "Опора" пояснили деталі проведення дебатів на "Олімпійському" і хто має за них платити

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Згідно з законодавством, офіційні дебати мають бути оплачені з бюджету.

Суспільне телебачення готове провести дебати на "Олімпійському", якщо Центральна виборча комісія дасть на це дозвіл.

Про це заявив голова правління Національної суспільної телерадіокомпанії Зураб Аласанія у коментарі The Village Україна.

"Логіки немає, прописаної процедури теж. Але чекати ми не будемо, тому що час минає. Я досі не дуже розумію локацію, але ок, якщо вони так вирішили. Ми могли б змінити місце, але не будемо. Зараз ми починаємо зв’язок з обома штабами і ще обов’язково з ЦВК. Бо все, що ми маємо наразі – це закон "Про вибори" (стаття 62) і постанова ЦВК від травня 2014 року (положення про проведення Національною суспільною телерадіокомпанією України передвиборчих дебатів від 5 травня 2014 року №472). І там усе прописано. Якщо держава вирішить, що можна проводити дебати на стадіоні, то будь ласка. Хоч на Марсі. Ми точно впораємось, у нас є мільйон колег, є ми самі. Ми чудово організували дебати, які вже відбулись. І все можемо зробити, аби держава на це погодилась", - пояснив він.

За словами Аласанії, витрати на проведення дебатів на стадіоні будуть у сотні разів більшими.

"Є положення про проведення дебатів – там усе прописано. І такий формат на стадіоні не дуже. Змінювати положення можемо не ми в НСТУ, а ЦВК, наприклад. Якщо так можна, то будь ласка. Будь-які ресурси, витрачені на офіційні дебати між першим та другим туром, є коштами держави. "Суспільне" прекрасно використає усе, що знайде можливим використати держава. Водночас єдине, що додасться – це картинка трибун, якщо вони будуть заповнені. А от сенсів там не додасться", - додав він.

Також Аласанія зазначив, що, згідно з постановою ЦВК, правила проведення дебатів є досить суворими.

"Кожна секунда розрахована: що має бути сказано і ким. Тож видовища як такого може і не бути. Двоє "товаришів" тягаються за сенси і за видовища. На боці Володимира Зеленського є показова картинка та шоу, бурхливість і емоції. На боці Петра Порошенка є радше сенси, якими він намагається виграти. Але він не відмовився від участі. Якби відмовився, то це було б зараховано йому як мінус. Він непоганий ритор і певний, що переможе де завгодно. Треба вирішувати – я хочу сенси чи картинку. Якщо вдасться поєднати на стадіоні і те, й інше – буде прекрасно. Але я сумніваюся, що це вдасться зробити", - резюмував очільник Суспільного телебачення.

Своєю чергою координатор громадянської мережі "Опора" Ольга Айвазовська наголосила, що кандидатам в президенти доведеться або брати участь в двох дебатах - офіційно організованих "Національною громадською телерадіокомпанією", і в дебатах на стадіоні, або ж доведеться сплатити з бюджетних коштів оренду НСК "Олімпійський", де НГТУ організовує офіційні дебати.

"Всім зрозуміло, що більш комфортним майданчиком для Володимира Зеленського стане формат феєричного шоу, зате Петру Порошенку зручнішим є традиційний майданчик. Вони борються за свій інтерес і результат дебатів, а я б запропонувала все ж подумати про умови і закони, утримуючись від образ та позицій прихильників кожного з них", - написала вона на своїй сторінці у Facebook.

Водночас Айвазовська зауважила, що проводити дебати на стадіоні кандидати повинні власним коштом.

"Закон зобов’язує наступника НТКУ, фактично, Суспільного мовника, організувати 19.04 дебати за кошти платників податків, але ці дебати безоплатно можуть транслювати інші телеканали. Усі мають право ходити на ефіри, дебатувати, сперечатися і доводити свою позицію, але якщо мова про формат стадіону, то витрати на нього повинні бути покриті офіційно самими ж кандидатами в рівній пропорції. У ситуації, що склалась, і якщо кандидати хочуть об‘єднувати країну, їм доведеться йти на офіційні дебати обом, як і на стадіон. Або ж бюджетними коштами потрібно оплатити Олімпійський, де саме Суспільне організовуватиме змістовну частину", - уточнила вона.

Окремо очільниця "Опори" прокоментувала, як саме повинні відбуватися дебати.

"Формат дебатів на Суспільному визначатимуть не кандидати, а мовник, ведучі, які повинні бути рівно віддаленими від усіх, професійними. Правила встановлює незалежна медіаструктура, а не штаби кандидатів та креативні технологи. Я би також дуже рекомендувала ведучим утримуватись від будь-яких політичних заяв", - резюмувала вона.

Про дебати, хліб та видовища. Вчорашній обмін відео зверненнями кандидатів, які, очевидно, будуть конкурувати під час...

Опубликовано Aivazovska Olga Четверг, 4 апреля 2019 г.

Нагадаємо, одразу після оголошення даних екзитполів про перемогу в першому турі президентських виборів 31 березня кандидат Володимир Зеленський заявив, що готовий до дебатів із опонентом, який потрапить разом із ним до другого туру. Наступного дня Національна суспільна телерадіокомпанія України запросила на теледебати Зеленського та чинного президента Петра Порошенка. Ще через день радник Зеленського Руслан Рябошапка заявив, що не бачить сенсу у дебатах. Водночас у соцмережах розпочалася хвиля під хештегом #хочубачитидебати.

2 квітня народні депутати Ірина Геращенко та Марія Іонова зареєстрували законопроект про обов’язкові дебати кандидатів в президенти перед другим туром виборів. Але керівник комітету Верховної Ради з питань свободи слова та інформаційної політики Вікторія Сюмар висловила сумнів у тому, що "правила можна змінювати під час гри".

Наступного дня, 3 квітня, сам Зеленський викликав Порошенка на дебати, але озвучив низку умов. Серед них – місце проведення на стадіоні "Олімпійський", але його адміністрація невдовзі заявила, що не отримувала заявок на проведення дебатів між кандидатами в президенти. 

Суспільне зі свого боку заявило, що організувати трансляцію зі стадіону "Олімпійський" технічно можливо, однак юридично зустріч кандидатів у президенти в такому форматі неможливо назвати дебатами. У Суспільному посилаються на положення Центрвиборчкому щодо проведення дебатів, у якому зазначено їхнє місце – студія національного мовника. Там готові провести дебати на "Олімпійському", якщо ЦВК змінить відповідні документи.

Уночі проти 4 квітня президент Порошенко відреагував на пропозицію Зеленського та погодився провести публічні дебати на стадіоні.

Залиште свій коментар

Вибір редакції