Алергія на укуси комах: цього літа вже загинули кілька українців

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Найчастіше люди не знають свого діагнозу або просто не мають під рукою необхідних ліків.

Кілька трагічних випадків протягом літа нагадали про важливість питання своєчасної діагностики алергії на укуси бджіл, джмелів та інших комах. Це стосується як дорослих, так і маленьких дітей, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Укус бджоли для її чоловіка став фатальним – вдома нікого не було, на поле Славко телефона не взяв, комаха вкусила, коли він косив траву. Алергічна реакція розвинулася миттєво, чоловік встиг дістатися до літнього душу, а до дійти до хати йому вже не стало сил. "Мабуть, у шию був укус. Горло було запалене сильно. Воно набрякло і не дало дихати", - каже овдовіла жінка. Про те, що у чоловіка алергія на бджіл, стало відомо років 8 тому. За ці роки було кілька укусів, і з кожним наступним разом реакція організму ставала швидшою і інтенсивнішою – падав тиск, зупинялося серце, паморочилося в голові. Усі попередні рази його рятувала місцева медсестра. Цього разу врятувати чоловіка не було кому.

ВідеоАлергія на укуси комах: що треба мати в аптечці при собі на природі

Померти від укусу бджоли. За це літо вже було кілька трагічних випадків. Гіпереакція на яд бджіл, ос, шершнів, шмелів може бути, як у дорослих так і у маленьких дітей. Як довідатися, чи є у вас алергія на комах і що потрібно мати в аптечці при собі на природі – у сюжеті.  

Алергія на укуси комах: що треба мати в аптечці при собі на природі

Алергія на комах може з’явитися у будь-якому віці. Якщо після першого укусу червона пляма довкола місця укусу більша за 10 сантиметрів, треба звернутися до лікаря-алерголога. Спеціальні тести покажуть – це місцева реакція чи справжня алергія. Остання спричиняє серйозні наслідки: "Імунна система сприймає цей білок, як дуже загрозливий, і цих антитіл виробляє в 10-100 разів більше. Цей гістамін викликає розширення судин, падіння тиску, зупинку серця, набряки".

Лікарі застерігають, що більшість українців навіть не здогадуються про те, що можуть мати алергію на комах. З 600 пацієнтів, яких нещодавно обстежували медики, 8% мали гіперреакцію на ос, і 3% на бджіл. Дослідження щодо отрут шершнів чи джмелів навіть не проводяться. Євген ніколи не стикався з алергією на комах, однак днями на риболовлі ледь не помер – з невеличкого дупла вилетіло кілька шершнів, дві комахи його вжалили. Дужий чоловік за кілька хвилин почав непритомніти. "В очах почало білішати, по тілу жар, почав задихатися", - розповів він.

Фотогалерея Десятки тисяч бджіл атакували центр Нью-Йорка (7 фото)

Кум, з яким Євген був на риболовлі, майже доніс його до машини, а потім за 17 хвилин довіз до лікарні, де чоловіка врятували лікарі. "Дістали з того світу, коли я вже втратив свідомість", - каже постраждалий. Такі випадки часто трапляються далеко за межами міста, куди не може оперативно  дістатися швидка. Тож медики пояснюють: треба витягнути жало, прикласти до місця укусу холод. В алергіків засоби порятунку мають бути завжди з собою – це може бути шприц-ручка, що рятує від анафілактичного шоку, однак це дорогий препарат. Є дешевші ліки в ампулах: "Типу прексодаметазону преднізолону – це те що пацієнт може собі зробити сам або родичі без страху. Ліки першої допомоги мають бути в зоні постійного доступу. Людина має бути навчена, як їх застосовувати".

Також в особистій аптечці алергіка мають бути антигістамінні гелі, щоб обробити місце укусу. Але навіть після першої самостійної допомоги треба викликати швидку або їхати в лікарню. Бо після полегшення не виключена повторна алергічна реакція.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Вибір редакції