Україні потрібен імпортований російський газ

Експерти впевнені, що позбутися залежності від газового імпорту не можливо. Проте існує інший економічний шлях.

Далекого 76-го Українська РСР встановила рекорд: видобула 70 мільярдів кубів газу - майже стільки сьогодні споживають українці. Але видобуток, нажаль, зараз не перевищує 21-го мільярда.

“Кожного року ми вводимо близько 20-24 нових свердловин бурильних, але, нажаль, введення нових свердловин дозволяє тільки підтримувати той видобуток, який на сьогоднішній день є”,- стверджує заступник керівника НГВУ “Охтирканафтогаз” Олександр Макаренко.

Експерти впевнені, що в Україні потрібно щонайшвидше змінювати газовий сектор країни.

“Якщо зробити реформування газового сектору, впровадити енергозберігаючі технології і залучити інвестиції в видобуток природного газу – то разом ці заходи можуть зменшити газову залежність України з 70 до 25–30 відсотків”,- переконує експерт з енергетичних питань Володимир Омельченко.

На 90-та відсотках родовищ газу видобувають паливо саме державні компанії.

На руднике "Россия" произошло внезапное загорание
“На сьогодні, навіть, з тих ресурсів які є – мільярд розвіданих запасів – при максимальному вкладенні по національній програмі ми можемо добути максимум 27 мільярдів... І то, десь в 2015 році”, - говорить заступник директора ДК “Укргазвидобування” Володимир Бенько

Ймовірність розвідки додаткового потенціалу на суші – примарна, кажуть експерти. Україні потрібно націлюватися на шельф. Адже наразі освоєно не більше 4% морських запасів.

“Є ще один резерв – це шельф Чорного і Азовського моря. Там теж можна видобути до 5-7 мільярдів кубів газу в рік. Але це можливо лише при значному фінансуванні”,- додає Володимир Бенько.

При належних капіталовкладеннях, вирішенні земельних питань, активній розвідці - нарощування видобутку може збільшуватись на півтора мільярда кубометрів щороку. Проте, на заваді стоїть ціна! Нацкомісія з регулювання електроенергетики зобов’язує продавати газ власного видобутку тільки населенню за лімітованою ціною. Нині це приблизно 40 доларів за тисячу кубометрів.

Юрій Бойко
Екс-міністр палива та енергетики стверджує, що собівартість газу, яка видобувається в наших родовищах залежно від їх складності (на шельфі Чорного моря чи на суші), коливається від 20 до 40 доларів.

“Але реалізуємо ми його в збиток собі… При реалізації газу населенню і комунальним службам, ми втрачаємо десь 7-10-ть гривень. Ціна реалізації газу повинна бути десь 400, навіть до 500 гривень за тисячу метрів кубічних”,- виправдовується Володимир Бенько.


ВідеоАльтернатива російському газу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: