Американець в батальйоні "Донбас": політики в Україні не житимуть, як раніше

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Американець в батальйоні "Донбас": політики в Україні не житимуть, як раніше

Американець в батальйоні «Донбас»: політики в Україні не житимуть, як раніше / Фото: YouTube/VICE News

Доброволець із США пояснив, чому воює на боці України.

Боєць добровольчого загону "Донбас" із США, позивний якого "Франко", пояснив, чому воює на боці України і що, на його думку, зміниться в країні після закінчення АТО.

Про це він розповів у інтерв'ю журналісту Саймону Островському для сайту Vice News.

"Я маю українське походження. Мої батьки називали себе українськими громадянами. Тому перш ніж вступити в добровольчий батальйон, я оформив українське громадянство, тож я воюю як українець. Але я народився і виріс в Америці. Це правда", - визнав "Франко".

За його словами, він розглядає події в Україні і АТО як частину великих змін і революції, яка покликана покращити життя в країні.

Коли я прибув сюди, я хотів бути "Тарасом", Тарасом Шевченком. Тому що я читав багато його робіт впродовж років. Якщо ви почитаєте про цього чоловіка, то зрозумієте, що він найвидатніший український революціонер. Для мене, все це, що зараз відбувається, це революція", - пояснив українець американського походження.

Він також додав, що позивний "Тарас Шевченко" йому не дістався, бо в батальйоні вже хтось його зайняв перший. Тож довелося обрати ім'я іншого видатного українця.

За словами "Франка", він поки єдиний американець в зоні АТО. Форму доброволець носить британську. Він також зізнався, що служив у професійній армії і добре розуміє, що таке війна.

"Думаю, десь 20-25% хлопців тут мають воєнний досвід. Інші – просто хлопці з усіх верств українського суспільства. Це прості люди, патріоти, яким набрид, мабуть, не настільки терористичний аспект і сепаратизм, як корупція. Якщо послухати розмови між хлопцями, то найбільш напружені дискусії якраз про корупцію. Вони кажуть, що не бачили змін більше 20 років", - розповідає "Франко".

Він також зауважив, що політики в Україні більше не зможуть поводитися з народом так, як вони це робили останні два десятиліття. За його словами, солдати, які беруть участь в АТО, цього не дозволять.

"Кожен солдат в усіх добровольчих батальйонах і в регулярній армії скаже, що там, у Києві, у парламенті, життя вже не буде таким, яким воно було. Інакше політична еліта буде знищена", - сказав "Франко".

Він також закликав владу у Києві застосувати на Донбасі весь військовий потенціал, щоб якомога швидше завершити війну з терористами.

Нещодавно комбат "Донбасу" розповів, коли з Донецька виженуть всіх терористів. Крім того, в батальйоні "Донбас" критикують Міноборони за застарілу зброю і небажання брати нових добровольців.

Повʼязані теми:

Дата публікації
Перегляди
11к
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Наступна публікація