Американка рятує "Артек"

Мати дівчинки, яка врятувала СРСР та США від холодної війни, заступилася за "Артек".

Мати колись відомої американської дівчинки Саманти Сміт, чиє листування з лідером СРСР Юрієм Андроповим на початку 1980-х років поклало початок потеплінню стосунків двох країн, приєдналася до людей, яким небайдужа доля міжнародного дитячого табору "Артек".

Джейн Сміт відіслала керівництву України відкритого листа, в якому закликала в ім'я дитинства зробити все можливе для збереження "Артека", де в 1983 році побувала її 11-річна донька-миротворець.

"Багато американців пам'ятають ту подорож моєї дочки і те тепло та турботу, яку вона отримала в "Артеку". Я поверталася до "Артека" не менше п'яти разів після цього, кожного разу отримуючи виняткову пошану з боку прекрасного персоналу цього табору, безмежно відданого дітям і їх інтересам", - пише американка.

"Я бачила молодих людей в "Артеку", які виїжджали потім з цього табору з новими силами і надіями, отриманими завдяки приголомшливому і дуже особливому артековському досвіду", - продовжує вона.

Джейн Сміт відзначила, що щиро страждає, почувши про нинішнє становище справ в дитячому центрі. "Я дізналася, що прекрасний персонал цього табору не отримує заробітну платню вже три місяці і що директор табору оголосив голодування через бажання уряду отримати прибуток від продажу власності табору, аби побудувати там елітні приватні будинку або готель", - ділиться жінка.

Вона закликає українську владу відмовитися від цих планів і зберегти таке "приголомшливе історичне місце" як "Артек" для дітей України і всього світу.

У прес-службі табору відзначають, що Джейн Сміт не зовсім вірно оцінює ситуацію: насправді йдеться не про навмисний продаж урядом території "Артека", а про те, що при потуранні чиновників, коли табір близький до банкротства, може пройти рейдерське захоплення вкрай привабливої для забудови території.

Нагадаємо, що за своїм статусом "Артек" входить в структуру управління справами президента України. За останні три роки здравниця не отримала жодної гривні з бюджету і виживала за рахунок продажу путівок (тритижнева повна вартість путівки в літній період складає від 1 до 2 тис. дол.).

Проте в 2009 році через фінансову кризу в "Артеку" вперше відмінили зимові заїзди дітей.

За даними Рахункової палати України, загальний борг міжнародного дитячого центру складає 36,5 млн. гривень.

Нещодавно віце-спікер від фракції "Єдина Росія" Держдуми РФ Світлана Журова, заявила що планує розглянути питання про надання допомоги Міжнародному дитячому центру.

Читайте також:
Директор "Артеку" у реанімації через голодування
Росія хоче викупити "Артек"
Працівники "Артеку" оголошують голодування

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: