Американські аудитори знайшли шахрайство в уряді Тимошенко

Перевірка діяльності уряду з 2008 по початок 2010 рр. знайшла докази шахрайства та нецільового використання державних коштів. Деякі угоди ведуть безпосередньо до Юлії Тимошенко.

Незалежний аудит виявив докази шахрайства та нецільового використання державних коштів в Україні з 2008 року по 1-й квартал 2010 року, за часів прем'єрства Юлії Тимошенко.

Про це заявила команда іноземних юристів, яка проводила аудит діяльності попереднього уряду України.

Аудитори "виявили докази використання офшорних підставних компаній, фіктивних договорів та інших міжнародних механізмів відмивання грошей в договорах за участю приватних осіб та чиновників попереднього уряду".

Партнер фірми Akin Gump Strauss Hauer & Feld Марк Макдугал сказав, що у звіті аудиторів можна побачити "перелік угод, які ведуть безпосередньо до Юлії Тимошенко та інших урядовців".

Також юристи зазначили, що найбільшим прикладом махінацій було незаконне використання 2,3 мільярдів гривень, отриманих за рахунок продажу квот на викиди в рамках Кіотського протоколу.

"Високопосадовці використовували ці кошти для приховування серйозного дефіциту у пенсійній системі України незадовго до президентських виборів 2010 року", - йдеться у прес-релізі.

Також зазначається, що аудитори виявили випадки використання офшорних підставних компаній і фіктивних договорів для продажу автомобілів та медикаментів уряду за завищеними цінами.

Крім того, йдеться про "маніпуляції договорами з цукром з державного резерву, а також випадки несанкціонованого використання коштів за проведення програми реєстрації землі з метою отримання політичної вигоди напередодні президентських виборів".

Іноземні юристи зазначили, що за результатами аудиту урядом Миколи Азарова були подані позови до суду США щодо махінацій з вакцинами та до суду Великобританії щодо закупівлі автомобілів МНС під час прем'єрства Тимошенко.

За словами Макдугала, загалом аудитори перевірили 6 справ.

У свою чергу, представник компанії "Kroll" Томмі Хелсбі зазначив, що проведену роботу юристів можна назвати "судовим аудитом".

Раніше уряд України уклав угоду з Trout Cacheris, PLLC (Вашингтон, США) про оцінку фінансово-економічної діяльності органів влади за період з 2008 року по перший квартал 2010 року.

Читайте також:

Україна подала другий позов в рамках розслідування діяльності уряду Тимошенко

Україна подала позов проти американської компанії

У Януковича зізналися, навіщо перевіряють Тимошенко

Уряд не зізнався, скільки заплатив американцям за перевірку Тимошенко

ВідеоАмериканські аудитори знайшли шахрайство в уряді Тимошенко

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: