Американські фахівці вважають хакерську атаку на об'єкти електропостачання в Україні першою в історії

На думку фахівців, злочинці знищили за собою всі сліди.

Перебої в подачі електроенергії, які сталися на заході Україні 23 грудня, є першою в історії кібератакою на об'єкти постачання.

Про це повідомляється в звіті компанії SANS ICS, що займається цифровими технологіями, пише ТАСС.

За даними фахівців, хакери скористалися шкідливим програмним забезпеченням.

При цьому програма також позбавила українських фахівців можливості виявити злом. За даними SANS ICS, хакери здійснили атаку на центр обслуговування енергомережі, щоб клієнти не змогли повідомляти про перебої з електрикою, які тривали близько шести годин. "Багатостороння атака була здійснена одразу на кілька об'єктів. Рівень її координації та організації був високим, - зазначив військовослужбовець ВПС США у відставці, який займався операціями в кіберпросторі і допомагав у створенні звіту, Роберт Лі. - Вони намагалися засліпити їх усіма можливими способами".

Раніше фахівці з кібербезпеки компанії ESET повідомили, що напад відбувався так: одному зі співробітників цієї компанії надіслали електронний лист з додатком у форматі Exсеl. Лист повідомляв, що для прочитання програми потрібно встановити макроси, тобто додаткову програму, і вже ця програма, яка виявилася шкідливою, відкривала зловмисникам віддалений доступ, завдяки якому вони зламали сервери, відключили світло і запустили програму, яка знищує дані і призводить до того, що комп'ютери не перезавантажуються.

ВідеоПричиною вчорашнього знеструмлення половини Івано-Франківщини була хакерська атака

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: