Американські вчені почали рятувати стовбуровими клітинами кінцівки українців від ампутації

Американські вчені почали рятувати стовбуровими клітинами кінцівки українців від ампутації

Потрібний матеріал медики отримують із жиру пацієнтів.

Науковці з Інституті ендокринології разом із американськими колегами з центру регенеративної медицини університету Флориди впроваджують лікування стовбуровими клітинами кінцівок, які втратили кровопостачання. Це трапляється при гангрені, травмах, цукровому діабеті, йдеться в сюжеті ТСН.19:30.

Юля кілька місяців не пересувалася самостійно, через рану на її стопі можна було побачити суглоб. Біль не вгамовували медикаменти, існував ризик ампутації стопи. "Я про це навіть не хочу згадувати, це дуже страшно", - каже вона. Пацієнтка потрапила в програму лікування стовбуровими клітинами – і це змінило її ситуацію на краще.

Відео Стовбурові клітини проти ампутації кінцівок: про перші результати лікування

Науковці з Інституту ендокринології разом з американськими колегами з центру регенеративної медицини Університету Флориди впроваджують лікування стовбуровими клітинами кінцівок, які втратили кровопостачання.  

Стовбурові клітини проти ампутації кінцівок: про перші результати лікування

Технологія починається зі звичайної ліпосакції: в області живота набирається потрібна кількість жиру, він потрапляє в прилад, який відфільтровує життєздатні стовбурові клітини. Саме це обладнання привезли в Україну американські науковці. "Унікальність апарату в тому, що за 90 хвилин він дозволяє з жирової тканини отримати живі стовбурові клітини. Потрібна невелика кількість жиру, щоб отримати 30 мільйонів стовбурових клітин", - кажуть науковці. Відфільтровані клітини пацієнту вводять у проблемне місце ін’єкціями.

Група професора Кейта Марча дослідженнями стовбурових клітин почала займатися в 2002 році. Для світу це не нова технологія, методика працює в багатьох країнах світу. Але різні етнічні групи через генетичні особливості можуть по-різному реагувати на лікування, тому вчені досліджують реакцію в різних частинах світу. Разом із українськими колегами американці пролікують 20 хворих. Семеро вже пройшли терапію і мають позитивні результати.

Юлія після 20 ін’єкцій відчула позитивні результати на другому місяці – через шість тижнів. У стопі відновилися судини, капіляри, почала циркулювати кров. Пацієнтка змогла підвестися з візочка і почати самостійно ходити. Медики вважають, що така технологія може стати порятунком для хворих, яким загрожує ампутація нижніх кінцівок. Такий метод лікування можна застосовувати при гангрені, травмах, а особливо при цукровому діабеті – у тяжких випадках у хворих на діабет виникає ушкодження тканин кінцівок, що згодом веде до ампутації. Якщо методика в Україні виявиться вдалою, лікування стовбуровими клітинами стане доступним для широкого загалу.

Кореспондент ТСН Ірина Маркевич

Залиште свій коментар

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Новини партнерів