Експерт: вступ України в НАТО зведе нову Берлінську стіну

У США вважають, що Україна повинна мати статус нейтральної держави, але не відмовлятися від співробітництва з Альянсом.

Виконавчий директор Американського Інституту в Україні Ентоні Салвія заявляє, що вступ України до НАТО створить напружені відносини з Росією.

"Очевидно, що якби Україна приєдналася до НАТО, то в результаті одержала б досить напружені відносини з Москвою. Бути в НАТО означає, що самому поставити себе на позицію ядерного захисника НАТО. Можна сказати, що це призведе до виникнення нової Берлінської стіни, що розділить не Німеччину на дві частини, а пройде по кордону між Росією й Україною", - вважає Салвія.

На його думку, Україна займає унікальне положення й може стати мостом, який з'єднає дві частини Європи.

У свою чергу, заступник директора Американського інституту в Україні Джеймс Джордж Джатрас зазначив, що як альтернативу НАТО необхідно створити нову європейську структуру безпеки, яка б передбачала створення консультативної ради, очолюваної Німеччиною й Росією.

На його думку, до цієї ради матимуть увійти країни Центральної Європи, включаючи країн-членів НАТО й ті країни, які не входять до складу НАТО, але не країни, розміщені на схід і захід від цієї зони.

Він вважає, що Україна повинна мати статус нейтральної держави, але при цьому не відмовлятися від співробітництва в рамках програми НАТО "Партнерство заради миру" і комісії "НАТО-Україна".

Американський інститут в Україні - некомерційна організація, фінансована із приватних джерел. Метою інституту є висвітлення питань, що стосуються політики США у відношенні України, і, зокрема, питань безпеки й можливого приєднання України до Північноатлантичного альянсу.

Читайте також:

Прес-служба Ющенка викреслила Росію зі "списку друзів України"

Пентагон: процес вступу України в НАТО займе роки

Майбутньому президенту України радять не провокувати Росію

НАТО звинуватило Україну у зриві міжнародних навчань

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: