Американці підуть з Іраку у 2009

Американські військові покидають міста Іраку, і цей процес повинен повністю завершитися до червня 2009 року.

Переведення військ на бази за межами міста знаменує серйозну зміну стратегії США в країні.

З початку 2007 року американське командування, навпаки, прагнуло розмістити більше своїх солдатів в іракських містах, сподіваючись таким чином встановити більш довірливі відносини з місцевими мешканцями і підірвати пропагандистські зусилля ісламізму. На думку спостерігачів, в значній мірі така мета досягнута.

Тепер американці йдуть, і за безпеку в містах незабаром цілком відповідатимуть сили іракського уряду. Перехід з міст на військові бази дозволить, зокрема, звільнити ресурси тилового забезпечення, необхідні для активного ведення кампанії в Афганістані. Це узгоджується з наміроми Барака Обами, який в січні займе пост президента США, перенести головний акцент в світовій боротьбі проти тероризму з Іраку на Афганістан.

Стратегічний план, який зараз реалізується, був розроблений у 2007 році генералом Девідом Петреусом і послом США в Іраку Райаном Крокером. Петреус у той час командував коаліційними силами США в Іраку, а зараз очолює Центральне командування США і афганським контингентами. Крокер як і раніше очолює дипломатичне представництво в Іраку.

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: