Американці пророкують збройний конфлікт у Криму

На думку журналістів зі США, нинішні проблеми у відносинах України та Росії, можуть стати каталізатором війни, епіцентром якої буде Крим.

Через рік після російсько-грузинської війни спостерігається дедалі ворожіше протистояння між РФ та іншою її "прозахідною сусідкою" - Україною, відзначають журналісти газети The New York Times.

На думку представників видання, нинішнє російсько-українське протистояння може призвести до дуже непередбачуваних наслідків. "Відносини між країнами зараз напруженіші, ніж будь-коли після розпаду СРСР, обидві сторони вдаються до провокацій і контрзвинувачень", - наголошує The New York Times.

Видання зазначило, що протягом останніх років Україна задає тон серед республік СРСР, які прагнуть перейти в стан Заходу, і Кремль, мабуть, більше не може цього терпіти. Нещодавно президент РФ Дмитро Мєдвєдєв засудив курс України. Минулого понеділка російська прокуратура звинуватила українських військовослужбовців і членів націоналістичних організацій в участі в бойових діях на стороні Грузії в серпні минулого рок, нагадали журналісти.

Зі свого боку, уряд України неодноразово звинувачував Росію у спробах залякування і зусиллях добитися на пострадянському просторі свого військового й економічного панування, відзначає газета. Напередодні президентських виборів кандидати, можливо, агресивніше відповідатимуть Росії, а Кремль спробує скористатися ситуацією для допомоги проросійським політикам.

The New York Times відзначає, що найгостріша ворожість зараз спостерігається в Севастополі: Кремль вважає, що українська влада у своїй роботі не виявляє поваги до цього міста, а Україна вважає базу російського флоту знаком того, що РФ, як і раніше, хоче поширювати на регіон свою військову потужність. "На даний момент існують побоювання, що відкритий спалах ворожнечі в Криму, за усього його маловірогідності, може спричинити збройну конфронтацію або навіть бойові дії на кшталт російсько-грузинської війни", - відзначає видання.

Журналісти The New York Times дійшли висновку, що населення Криму, яке на 60% складається з росіян, виступає за приєднання півострова до Росії. Люди, за інформацією видання, стурбовані політикою українського уряду, спрямованою на використання української мови замість російської в офіційних цілях.

Сергій Цеков, голова Російської громади Криму, висловив сподівання, що Кремль підтримає кримський сепаратизм так само однозначно, як раніше устремління Південної Осетії й Абхазії, пише The New York Times. За словами Цекова, українська центральна влада провокує кримчан і обходиться з ними, як Грузія - з абхазами й осетинами.

Кримських сепаратистів заохочують видні російські політики, а Кремль у публічних заявах обмежується твердженнями, що порушувати права етнічних росіян у Криму неприпустимо, додали журналісти газети.

Нагадаємо, закордонні експерти вже не вперше висловлюють думку про те, що протистояння з Росією несе серйозні загрози для України. Зокрема, голова програм Євразії і Росії в Королівському інституті міжнародних відносин Великобританії Джеймс Шерр відзначав, що Росія несе серйозну загрозу незалежності України.

Останнє загострення україно-російського конфлікту було пов'язане із заявою прокуратури РФ, яка звинуватила українців в участі у військовому конфлікті на території Південної Осетії влітку 2008 року. За словами представників російської сторони, проти них воювали члени націоналістичної УНА-УНСО та солдати регулярної української армії.

Українська сторона ці закиди категорично спростувала та звинуватила РФ у поширенні неправдивої інформації.

Читайте також:

У прокуратурі РФ заявили про наявність доказів участі українців у серпневій війні

МЗС: Росія не готова до рівноправних відносин з Україною

Крим і кордони з Росією визнані загрозами безпеці України

Затулін вимагає віддати Крим Росії

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: