Американці виступили проти вступу України в НАТО

Американський інститут в Україні представив доповідь, в якій закликав НАТО бути обережним відносно прийому нових членів.

Американський інститут в Україні виступив за відмову української влади від курсу на вступ до НАТО. Про це сказано в доповіді інституту "Україна і НАТО: непотрібна дилема", яку представив директор установи Ентоні Салвія.

Зокрема, він зазначив, що, відповідно до соціологічних опитувань, більшість громадян України не підтримують вступ країни до Північноатлантичного Альянсу.

Салвія підкреслив, що нинішній уряд і президент Віктор Ющенко, які продовжують курс на вступ до НАТО, не заявляли в передвиборних програмах своє ставлення до питання вступу в організацію. У зв'язку з цим, експерт запропонував провести всеукраїнський референдум з цього питання.

На думку директора Американського інституту, в разі, якщо результати референдуму будуть негативними, питання буде остаточно зняте з порядку денного.

Він також вважає, що основні кандидати в президенти повинні висловити свою позицію щодо вступу України до НАТО.

На переконання Салвії, НАТО має бути обережним при виборі нових союзників, з огляду на положення статті 5 уставу Альянсу, які говорять, що напад на одного з членів НАТО є нападом на інших членів і встановлює автоматичну гарантію допомоги постраждалому союзнику (у тому числі,  із застосуванням ядерної зброї).

У зв'язку з цим, на думку Салвії, вступ України до НАТО, з огляду на напруженість українсько-російських відносин, не буде сприяти стабільності й зниженню напруженості у світі.

Салвія додав, що альтернативним шляхом для забезпечення безпеки й суверенітету України може бути членство в Європейському Союзі.

Американський інститут в Україні - некомерційна організація, фінансована з приватних джерел. Метою інституту є висвітлення питань, що стосуються політики США у відношенні України, і, зокрема, питань безпеки й можливого приєднання України до Північноатлантичного альянсу.

Нагадаємо, Віктор Ющенко не бачить альтернативи НАТО для забезпечення української безпеки.

В той же час, генсек Альянсу Андерс Фог Расмуссен під час зустрічі з Ющенком пообіцяв йому, що поглиблення співпраці НАТО з Росією не буде перешкодою для наближення України до Альянсу.

Ющенко, у свою чергу, наголосив на необхідності наближення України до НАТО і запросив до себе генсека організації.

Читайте також:

НАТО не приноситиме Україну у жертву Москві

Депутат Думи: Росія захистить Україну краще за будь-яке НАТО

Ющенко: на території України не буде військових баз НАТО або Росії

Генсек НАТО: Україна "з часом" стане членом Альянсу

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: