Американці визнали Україну сильнішою за Росію

Незважаючи на вищі позиції за своїх сусідів, Україна все одно потрапила до переліку країн, що не відбулися та знаходяться між стабільністю і розвалом.

Україна на сьогоднішній день є стабільнішою державою, ніж Росія. Разом із тим, Україна входить до переліку країн із нестабільною державністю.

Про це йдеться в рейтингу держав, які не склалися (Failed states index), який підготували експерти американських "Фонду миру" та журналу "Зовнішня політика".

Серед головних проблем України, незважаючи на її стабільніший статус у порівнянні з РФ, американські оглядачі назвали розкол еліт і втрату довіри суспільства до влади.

З огляду на це, на мапі світу Україна посіла місце серед держав, які опинилися на межі між стабільністю та розвалом - на 110 місці серед 177 держав. У той же час, становище України краще, ніж минулого року.

Найгірше місце в рейтингу посіла Сомалі. далі йдуть Зімбабве і Судан, де ситуація критична. А сусіди України - Росія, Білорусь і Молдова - опинилися у списку держав, які перебувають у небезпечному стані.

В Росії 71-ше місце, в Білорусі – 66-те, а в Молдови, де не загоюється проблема Придністров’я, ще гірше місце у рейтингу – 54-те. Натомість сусідні поляки та угорці живуть у стабільних країнах. Перші місця в рейтингу посіли країни Північної Європи, Швейцарія та Ірландія.

Американці готують свій рейтинг на основі 12 соціальних, економічних і політичних критеріїв.

Експерт "Фонду миру" Марк Лукас пояснив вище місце України порівняно з Росією передусім різними ступенями демократії в двох країнах. "В Україні політичний розкол дуже глибокий, але все одно становище набагато прозоріше. Не вщухає конфлікт між Тимошенко і Ющенком, але це відбувається в межах демократичного процесу, тоді як у Росії фактично склалася однопартійна система", – зауважив Лукас.

До чинників, які підривають Росію зсередини, він додав серпневу війну з Грузією і повстанські рухи на російському Північному Кавказі.

Суттєва різниця між Україною і Росією також є в економічній царині. "Якщо глянути на цифри, то з першого погляду може здатися, що справи в Росії набагато кращі, але оскільки вона настільки залежна від доходів від продажу нафти і газу, то існує великий ризик інфляції, розшарування суспільства і коливань в економіці. Україна не має таких покладів, але її економіка більш диверсифікована", – наголосив Лукас.

Водночас Україну послаблює залежність від російських енергоносіїв. Якщо відносини між країнами не поліпшаться, то Україна буде програвати, бо Росія має набагато більше інструментів впливу, зауважив американський оглядач.

Серед українських проблем американські експерти також назвали те, що в Україні хронічно не можуть знайти собі застосування талановиті люди. "Це не унікальна проблема України чи Східної Європи – так буває, коли економічне становище погіршується. Держава платить за освіту, але суспільство не має зиску від цього капіталовкладення, бо найталановитіші їдуть за кращою долею до Західної Європи чи США", – додав Марк Лукас.

Нагадаємо, нещодавно Україна посіла низьке місце в рейтингах корумпованості держав світу.

Зокрема, в антирейтингу корумпованих держав світу Україну було визнано найбільш корумпованою.

Читайте також:

Україна знову стала найкорумпованішою з нових незалежних держав

Росіяни пояснили, за що вони не люблять Україну

Україна на останньому місці по виходу з кризи

США пришлють "газового посланця", щоб помирити Київ та Москву

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: