Amnesty International оприлюднила шокуючий звіт про катування українців у полоні бойовиків

Amnesty International оприлюднила шокуючий звіт про катування українців у полоні бойовиків

Україна не утримує полонених / Фото: Reuters

Організація стверджує, що бойовиків у полоні також катують.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International опублікувала звіт про застосування тортур до полонених обома сторонами конфлікту.

Як йдеться в доповіді, представники організації поспілкувалися із 33 колишніми полоненими, 17 із яких захопили бойовики, а 16 – українські військові, включно із Службою безпеки України.

В організації повідомляють, що 32 їхні співрозмовники розповіли про побиття. Деякі згадували катування електричним струмом, позбавленням сну та відмовою надати медичну допомоги. Усі розповіді колишніх полонених підтверджують документи, зокрема медичні записи та фотографії травм. 

Натомість у СБУ запевняють, що Україна не утримує полонених, а до затриманих за скоєння злочинів застосовують лише законні заходи.

Відомство говорить, що відкрите до діалогу, зокрема провести зустріч із представниками організації. Також СБУ погодилася разом із військовою прокуратурою провести розслідування.

"Служба безпеки з повагою ставиться до думки міжнародних експертів і тому готова спільно з військовою прокуратурою провести належне розслідування по кожному випадку, згаданому у звіті міжнародної організації з метою з'ясування всіх обставин та встановлення істини", - йдеться в повідомленні.

Одночасно в СБУ запевняють, що жодних полонених в Україні не утримують, натомість Служба безпеки затримує тих осіб, чиї дії загрожують державній безпеці та конституційному ладу, та застосовує до них лише міру запобіжного заходу, передбачену законом.

"Сьогодні СБУ затримує осіб, які підозрюються у посяганні на основи державної безпеки, вчинення дій, направлених на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади, терористичній діяльності, вчиненні інших правопорушень. За рішенням суду СБУ застосовує до них міру запобіжного заходу – тримання під вартою…",  - заявили у відомстві.

У СБУ також наголосили, що представники міжнародних організацій, такі як Міжнародний комітет "Червоного Хреста", Спеціальна місія ООН із прав людини, а також експерти з прав людини Європейського Союзу, ОБСЄ, Amnesty International, вільно можуть спілкуватися із затриманими Україною особами.

Нагадаємо, що журналіст опублікував запис запис розмови "еліти" "ДНР" про катування полоненого українського військового

Повʼязані теми:

Наступна публікація