Amnesty International стала на бік харківських захисників парку

Організація стурбована порушеннями прав активістів, які виступили на захист навколишнього середовища в Харкові.

Вирубка дерев у Харкові_3
Медиапорт
За активістів заступилися
Міжнародна правозахисна організація Amnesty International закликає владу України розслідувати факти переслідування захисників дерев у Центральному парку культури і відпочинку ім. Горького в Харкові.

Про це йдеться у публічній заяві, опублікованій на сайті Amnesty International.

Як сказано в документі, організація стурбована порушеннями прав людини, які, за повідомленнями, були вчинені проти активістів, які виступили на захист навколишнього середовища в Харкові.

Організація вважає, активісти Андрій Еварницький і Денис Чернега є в'язнями совісті, яких засудили за те, що вони використували їхнє право на свободу висловлювань і свободу зборів.

Незважаючи на те, що з часом ступінь їх покарання була пом'якшена, організація закликає до проведення розслідування щодо законності винесених ним звинувачень, і виплату їм компенсації за такі випробування.

Amnesty International нагадує, що згідно з міжнародним правом держава зобов'язана захищати право на свободу висловлювань і зборів, утримуючись від втручання у здійснення цих прав, а також зобов'язана захищати ці права від втручання третьої сторони.

Організація закликає владу розслідувати повідомлення про застосування сили і небезпечних діях "Муніципальній охорони" і бригад лісорубів, а також бездіяльності працівників міліції щодо захисту учасників протесту від їх дій.

Крім того, Amnesty International просить владу України розслідувати відмову харківських лікарень надавати медичну допомогу постраждалим захисникам парку.

Нагадаємо, 19 травня на засіданні виконкому Харківської міськради було ухвалено рішення про будівництво нової дороги. Для цього необхідно вирубати 503 дерева на території Центрального парку культури і відпочинку ім. Горького (що переходить у Лісопарк).

20 травня почалася вирубка дерев, чому намагалися протистояти активісти з низки громадських організацій Харкова. У результаті зіткнень між будівельниками, охороною та учасниками акції протесту постраждало кілька людей.

Читайте також:

Влада Харкова збирається побудувати автодорогу через парк до 23 серпня

Лісоповал імені Кернеса (Парк культури та відпочинку)

Захисників харківського парку залякували включеними бензопилами

Добкін назвав захист харківського парку "проплаченим купкою опозиції"

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: