Amnesty International вважає теракт у Донецьку і парад полонених порушенням міжнародного права

Дата публікації
Amnesty International вважає теракт у Донецьку і парад полонених порушенням міжнародного права

Amnesty International отримала тривожні повідомлення про більш ніж десяток про-київських бійців

5 тисяч осіб померли з початку конфлікту на Донбасі.

Сьогоднішній теракт у Донецьку є в порушенням міжнародного гуманітарного права та повинен бути терміново та неупереджено розслідуваний.

"Ця жахлива загибель цивільних є черговим нагадуванням про трагічні наслідки ігнорування міжнародного гуманітарного права. Ці можливі порушення законів війни мають бути ретельно, неупереджено та незалежно розслідувані в терміновому порядку", - сказав Денис Кривошеєв, заступник директора програми Amnesty International у Європі та Центральній Азії.

Як кажуть в Amnesty International, інцидент стався слідом за низкою смертей серед цивільного населення та в умовах ескалації бойових дій в останні дні.

Розміщуючи війська, озброєння та інші військові об'єкти в житлових районах, використовуючи їх в якості бойових позицій та проводячи артилерійські, ракетні та мінометні атаки з цих місць, сепаратистські і українські війська ставлять під загрозу цивільне населення, що є порушенням законів війни.

"Обидві сторони не вживають необхідних заходів для захисту цивільного населення, які передбачені міжнародним гуманітарним правом", - сказав Денис Кривошеєв.

Amnesty International отримала тривожні повідомлення про більш ніж десяток про-київських бійців, які були взяті в полон та змушені пройти парадом перед місцевими жителями на місці нападу сьогодні вранці. В ЗМІ з'явилося відео, на якому видно, що принаймні одного з них побили. Жорстоке поводження з ув'язненими є порушенням міжнародного гуманітарного права.

Сотні людей були вбиті з часу проголошення припинення вогню у вересні 2014 року, оскільки обидві сторони більше і більше втягуються в насильницьке протистояння. В цілому, майже 5000 осіб померли з початку конфлікту в минулому році.

Нагадаємо, Павло Клімкін закликає Росію зупинити бойовиків після кривавого теракту у Донецьку.

Наступна публікація