Amnesty International закликає Україну не порушувати права біженців

Правозахисники стверджують, що Київ не виконує міжнародних угод у цій сфері.

Міжнародна організація Amnesty International закликає Україну створити чинну систему надання притулку і почати справедливу процедуру оформлення статусу біженця. Правозахисники стверджують, що Київ не виконує міжнародних угод у цій сфері.

Як зазначає Amnesty International, в Україні немає конкретного відомства, яке б займалося наданням притулку. Міжнародні правозахисники вважають, що через непорозуміння між політиками Державний комітет України у справах національностей та релігій, відповідальний за надання статусу біженця, було позбавлено цих функцій, а діяльність новоствореної Державної міграційної служби припинено.

Проте регіональні міграційні служби продовжують приймати заяви від претендентів притулку, але далі вони "буксирують". Тому протягом останнього року кілька сотень шукачів притулку залишаються без документів, і їм не надають статусу біженця. А без документів, що підтверджують законність перебування в Україні, їм постійно дошкуляє перевірками міліція, зазначають правозахисники.

Представниця Європейської ради у справах біженців Юлія Зельвенська заявила, що українські правоохоронці не знають прав людини, зокрема, шукачів притулку, тому ці люди весь час в небезпеці й ризикують бути депортованими із країни. "В Україні немає абсолютно чіткої процедури екстрадиції, і іноді спостерігаються неоднозначні дії прокуратури. Тому права людини постійно порушуються", - наголосила Зельвенська.

Вона повідомила, що зараз в Україні п'ять з половиною тисяч осіб мають офіційний статус біженця. При цьому, за словами Зельвенської, осіб, що претендують на нього, в кілька разів більше. Минулого року українська сторона задовольнила запити лише 10% претендентів на отримання статусу біженця.

Нагадаємо, 27 травня міжнародна організація Amnesty International оприлюднила доповідь про стан з правами людини в Україні у 2009 році. У ній також зазначалося про випадки недотримання прав біженців.

Читайте також:

Amnesty International: світові держави дотримуються прав людини, коли їм вигідно

ООН розкритикувала низку країн Європи за дискримінацію циган

За рік від міліцейських тортур загинули четверо українців

Залиште свій коментар

Аватар
Залиште свій коментар

Коментарі до посту

Останні Перші Популярні Разом коментарів: