Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Amnesty International  жорстко розкритикувала намір окупантів закрити Меджліс у Криму

Правозахисники назвали можливе закриття представницького органу кульмінацією репресій.

Міжнародна правозахисна організація Amnesty International виступила із заявою щодо закриття Меджлісу кримськотатарського народу в окупованому Криму. Правозахисники вважають, що це стане кульмінацією репресивних заходів проти кримськотатарської громади.

 

"Переслідування членів Меджлісу та намір закрити представницький орган кримських татар порушують фундаментальні права на свободу зборів, об'єднання та вираження Це  свідчить про нову хвилю репресій проти кримськотатарської громади та всіх, хто протистоїть анексії чи підозрюється у наявності прихованих проукраїнських поглядів", - наголошується в заяві, оприлюдненій прес-службою організації. 

Директор Amnesty International в Україні Тетяна Мазур наголосила, що найбільше від репресивної політики страждає кримськотатарська громада: їхні публічні заходи регулярно забороняються, в домівках лідерів та активістів відбуваються обшуки, їх затримують на основі політично вмотивованих звинувачень.

"Примусове закриття кримськотатарських медіа позбавило спільноту місцевих незалежних ЗМІ. Закриття ж Меджлісу буде кульмінацією репресивних заходів проти кримських татар", - сказала вона.

Amnesty International закликала зняти з Меджлісу безпідставне звинувачення у тому, що він є "екстремістською організацією", і припинити репресії проти кримськотатарських, проукраїнських чи будь-яких інших активістів, котрі висловлюють власні погляди у Криму. Належним чином має також дотримуватись право на свободу зборів, об'єднань та вираження, йдеться у заяві організації. 

Відео У Криму пройде черговий суд у справі про заборону діяльності Меджлісу

Як повідомлялося раніше, нелегітимний прокурор Криму Наталія Поклонська звернулася до "суду" з вимогою заборонити Меджліс кримськотатарського народу і визнати його екстремістським на території окупованого півострову. 

Згодом Євросоюз висловив серйозну стурбованість систематичним порушенням основних прав і свобод жителів Криму і, зокрема, кримських татар з боку РФ.

Залиште свій коментар

Вибір редакції