Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин
Amnesty Іnternational звинуватила "Айдар" в жорстокому поводженні та можливих стратах людей

Правозахисники визнали Росію однією зі сторін збройного конфлікту на Донбасі.

В Україні триває міжнародний збройний конфлікт і Росія є однією з його сторін - ці висновки генеральний секретар міжнародної правозахисної організації Amnesty Іnternational Саліл Шеті має намір сьогодні озвучити в Москві.

Водночас, у черговому звіті про дотримання прав людини в зоні бойових дій правозахисники різко критикують і українські добровольчі батальйони - за копіювання злочинних дій проросійських сепаратистів. Командири цих підрозділів української армії (зокрема, батальйону "Айдар") закиди спростовують, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

Те, про що говорить увесь світ, нарешті визнала провідна правозахисна організація світу. До кривавого протистояння на Сході України причетна Росія.

"Це - міжнародний конфлікт і для нас є цілком очевидним, що Росія - сторона в цьому конфлікті", - заявив генеральний секретар Amnesty Іnternational Саліл Шеті, перебуваючи в Києві.

Відео Amnesty International озвучить в Москві докази російської військової присутності в Україні

Правозахисник пояснює, що такі висновки Amnesty Іnternational робить, базуючись на свідченнях жителів прикордонних районів, а також на високоякісних знімках із супутника. На них видно нарощування важкої військової техніки на території України. Саме Росія, переконані в організації, постачає сепаратистам озброєння.

"Визнання того, що в Україні - саме міжнародний, а не внутрішній конфлікт, дозволить застосувати всі положення Женевської конвенції і Росія муситиме відповісти за всі порушення прав людини, за які її відповідальність буде доведено", - наголосив  Саліл Шеті.

Закони війни жорстокі, кажуть експерти: українські добровольчі батальйони так само порушують права людини, як і проросійські терористи.

"Із числених свідчень, зібраних нашими співробітниками на півночі Луганщини, випливає - батальйон "Айдар" неодноразово порушує міжнародне право. Зокрема, є факти викрадень, незаконного затримання людей з вимогою викупу, жорстоке поводження, пограбування і можливі страти", - підкреслив Саліл Шеті.

В Amnesty Іnternational наголошують, що їхній звіт не може і не має на меті оцінити поведінку всіх українських військових. Але, мовляв, зібрані тривожні свідчення вони не можуть приховувати від громадськості та влади України. Керівники організації зустрілися з прем'єр-міністром України і, за їхніми словами, Арсеній Яценюк пообіцяв сприяти в розслідуванні.

"Українські сили мають довести українцям та світові, що на звільнених від сепаратистів територіях запанує мир і верховенство права, а не продовжується беззаконня", - сказав директор програм Amnesty Іnternational у Європі та Центральній Азії Джон Дальхузен.

В інтерв'ю ТСН командир батальйону "Айдар" Сергій Мельничук відкинув усі звинувачення та нагадав про презумпцію невинуватості.

Уже у вівторок, 9 вересня, делегація правозахисників спробує довести свою позицію до російського керівництва. Утім, після визнання Росії стороною конфлікту, в Amnesty Іnternational сумніваються, що хто-небудь із вищого керівництва РФ захоче з ними зустрічатися. Так чи інакше, звіт про діяльність російських військових на території України правозахисники обіцяють оприлюднити вже незабаром.

Кореспондент ТСН Дмитро Фурдак

Залиште свій коментар

Вибір редакції