"Аморальна" вихователька: на Рівненщині завідувачка дитсадка пішла на принцип після програного суду і поновлення підлеглої

"Аморальна" вихователька: на Рівненщині завідувачка дитсадка пішла на принцип після програного суду і поновлення підлеглої

"Аморальна" вихователька: на Рівненщині завідувачка дитсадка пішла на принцип після програного суду і поновлення підлеглої

Фото: ТСН

Жінку обурили світлини виховательки в соціальних мережах.

У Рівненській області виховательку дитячого садочка села Бугаївка звільнили з роботи за фотографії в соцмережах, котрі були трактовані як аморальні. На цих світлинах жінка в купальнику разом із своїм чоловіком цілується біля моря, а також тримає келих із вином у новорічну ніч, ідеться в сюжеті ТСН.19:30.

"Каже: ось, Віто Євгенівно, вас звільнено. Я кажу: а за що? Вона каже: за аморальну поведінку", - розповіла 27-річна Вікторія Черешнівська. Вона запевняє, що любить дітей, працювати почала, ще коли закінчувала навчання у виші, кілька років до її роботи не було жодних зауважень ні від завідувачки, ні від батьків. Вона пішла у декретну відпустку, але повернутися не змогла, бо її звільнили.

Завідувач дитсадка звільнила виховательку через фото в купальнику в соцмережі

Завідувач дитсадка звільнила виховательку через фото в купальнику в соцмережі

46-річна завідувач дитсадка Лариса Музика обурена світлинами Черешнівської з Інтернету, котрі зберігає в окремій папці. "Скільки разів ми намагалися їй довести, що це є некрасиво, що ти є педагог. Людина має мати педагогічний такт", - вважає вона. Вікторія не розуміє, як її приватні фото особистого життя, подібні до тисяч інших в багатьох українок, можуть перешкоджати її роботі. "Фотографії з Карпат – це в басейні, де афішують, що в мене якісь не такі пози. Там де мене чоловік цілує. Також одна фотографія з нового року – це ми зустрічали 2017-й рік. Я з бокалом вина у червоному платті – мені сказали, що вона теж є аморальною", - дивується вона. "Я теж жінка. Погодьтеся, що я на свої 46 років досить непаршиво виглядаю – я могла би собі дозволити ще не такі фотокартки, але я розумію, що я є керівник", - наполягає Музика.

Вона вважає, що дітям треба говорити про лелеку, котрий приносить малят батькам. "Ось, власне, я розумію, що є якісь забави з чоловіками. Погодьтеся, ви часто бачили, щоб жінка на чоловікові їздила? Тоді ми не будемо дітям говорити, що лелека приніс дітей. Лелека не приніс, бо вони бачать. Це вже інтим взагалі показаний – там рука на попі. Це вже неможливо дивитися на цих голих людей! І вона вже свого чоловіка починає в Інтернеті показувати. А це взагалі фото, я би рахувала, у нетверезому стані – це сама себе знімає. Вона вже не стримується! Селфі. Там, якщо розглянути, то там тільки трусики є", - коментує свої претензії керівник дитячого закладу.

Скандал вийшов за межі села Бугаївка – фото виховательки рясніють на новинних сайтах. Віту підтримує чоловік. "На цих фото я зі своєю жінкою і сім’єю відпочиваємо. Я не ревную своєї жінки, бо я впевнений в ній. Ми завжди разом", - каже він. Підтримує Черешнівську і мама – педагог з 32-річним стажем. "Хочуть, щоб ми здалися. Вона сказала: ви прожили все життя, як на блюдечку, ви мали все. А я одинока жінка, у мене двоє дітей, не було і на кусок хліба...  Це є жіноча заздрість", - пояснює вона мотиви претензій завідувачки.

Вихователька оскаржила звільнення, але в суді директор дитсадка назвала ще дві причини свого наказу: начебто куплені два дипломи і бійка Черешнівської з фельдшеркою сусіднього села. У поліції факт бійки спростувала, дипломи університету і ПТУ Вікторія надала суду для вивчення, фотографії з Інтернету також були розглянуті суддею – у підсумку суд визнав звільнення незаконним. Але в день поновлення на роботі з’явився новий наказ завідувачки з таким самим формулюванням: звільнення за аморальну поведінку. Підкріпили це іншою претензією – прогулом. "Вона виводила мене на конфлікт, вона мені так: ви зміните запис у трудовій? Я людина серйозна дуже, я отак дивлюся у комп’ютер, а вона отак: хі-хі-хі. Тоді я просто сіла отак і вирішила – цьому буде край! Це вже дійсно ця людина не може працювати!", - пояснює Музика.

ТСН взяла фотографії Черешнівської та показала їх чиновникам Міносвіти. Ті нічого аморального у світлинах не побачили і висловили впевненість, що суд має поновити виховательку на роботі. Кадровики та юристи наголошують, що подвійне звільнення за "аморальність" є нонсенсом, а нібито "прогул", від дня якого минуло сім місяців, робити причиною звільнення взагалі незаконно – це має вирішуватися протягом одного місяця, до того ж підстава для звільнення може бути лише однією. Тому звільнення у другому випадку за тією ж статтею може бути підставою для відкриття кримінального провадження щодо самої завідувачки, дії котрої можна розцінити як зловживання службовим становищем.

Починати черговий судовий процес Черешнівська не хоче і запевняє, що готова все пробачити і знайти роботу вже в іншому дитсадку, але просить зробити їй запис у трудовій книжці, котрий би відповідав судовій ухвалі. "Єдине, що я зараз хочу – змінити трудову книжку і змити весь цей бруд. Забути все, як страшний сон", - каже вихователька. Але завідувачка непохитна. "Де тоді мої принципи високі моральні, якщо я її прийму на роботу? Ні, я не готова! Тому що я є педагог в душі! Сьогодні вона на ставку сфотографувалась, Бог знає як, в яких позах. Завтра вона те ж саме зробить у закладі. А де у мене є гарантія, що ця людина напідпитку не прийде на роботу і не відірве вуха дітям?", - мотивує Музика. На її боці виступає рідний брат – колишній керівник районо, котрий балотувався до парламенту під прізвищем "Ляшко". Вибори він програв, тож тепер сестру захищає як юрист, під своїм прізвищем Бернацький. "Що буде далі? Буде рішення апеляційного суду про скасування рішення Радивилівського суду. А Черешнівська ніколи не буде працювати більше в цьому закладі і, думаю, в районі теж", - вважає він.

Кореспондент ТСН Валентина Мудрик

Повʼязані теми:

Наступна публікація