Анафема чи анатема: що змінилося в українському правописі. Інфографіка

Останні

Більше новин

Популярні

Більше новин

Коментують

Більше новин

Дивіться в нашій інфографіці, які зміни було зроблено.

Днями Кабмін схвалив Український правопис у новій редакції, розробленій Українською національною комісією з питань правопису.

У постанові зазначається, що рішення ухвалено з метою забезпечення конституційних положень про державний статус української мови та уніфікації вживання правописних норм.

Крім того, уряд визнав таким, що втратив чинність, пункт 1 постанови Кабінету міністрів України від 8 червня 1992 року № 309 "Питання українського правопису".

Які істотні зміни було зроблено – дивіться в нашій інфографіці. Наперед зазначимо, що деякі зміни – варіативні, а деякі – остаточні.

Новий правопис, інфографіка
ТСН.ua

До речі, ми пропонуємо перевірити, чи змогли б ви скласти на хороший бал найважливіший тест ЗНО, який є обов'язковим для вступу до усіх університетів - з української мови та літератури: 

 

Як повідомлялося, парламент України ухвалив законопроект про українську мову. Рішення підтримали 278 народних депутатів. Очікується, що після підписання документу президентом буде створено Інститут уповноваженого із захисту державної мови. Відповідальність за порушення норм закону також передбачена. Втім, автори документа запевняють, що всі страшилки про мовний закон, - це неправда. За ґрати нікого не саджатимуть, штрафи відклали на три роки. Передбачили безкоштовні курси української для дорослих. Найбільш пильним око закону про мову буде до посадовців та публічної сфери. 

Щойно ухвалений закон відразу заблокували представники опозиції постановою про порушення регламенту. Це незначна та тимчасова перепона, але, якщо у парламенті не встигнуть проголосувати проти неї, закон про мову може потрапити на підпис вже до наступного президента. Він, до речі, вже пообіцяв переглянути ухвалений закон про українську мову на дотримання Конституції та відповідності інтересів усіх громадян України.

Відео Уряд затвердив нову редакцію українського правопису

Його мовознавці розробляли протягом трьох років. Більшість змін косметичні і стосуються слів чужомовного походження. Там запроваджуються альтернативні варіанти.  

Уряд затвердив нову редакцію українського правопису

Залиште свій коментар

Вибір редакції