Аномальне літо в Україні: безпритульні тварини ведуть боротьбу за виживання Новини компаній

Дата публікації
Перегляди
699
Аномальне літо в Україні: безпритульні тварини ведуть боротьбу за виживання

«Це літо дуже спекотне. Температура в наших дерев'яних будиночках становила +47°C», — розповідає Олександра Мезинова, директор притулку для безпритульних тварин «Сіріус» у Київській області.

Літо 2021 року вже прозвали аномальним. У червні-липні позначка на термометрі часто сягала +30°C та вище. Як притулки для безпритульних тварин борються зі спекою? І що може зробити кожен з нас, щоб допомогти домашнім улюбленцям, вуличним котам і собакам, а також тваринам з притулку пережити цей непростий період?

Старість — недоступна розкіш для безпритульних тварин

Як тварина стає безпритульною? Зазвичай її виганяють господарі або кіт / собака живе на вулиці з народження. Іноді домашній улюбленець зникає безвісти, і тоді відшукати його й повернути додому практично нереально.

Більшість з тих, хто потрапив на вулицю, гине від негативних погодних умов, голоду, травм, хвороб. Водночас народження безпритульних тварин не контролюється, і з'являється все більше й більше кошенят і цуценят, на яких чекає доля їхніх безпритульних родичів.

Олександра Мезинова, директор притулку «Сіріус», впевнена — розв’язання проблеми безпритульних тварин можливе лише за участі держави й лише при комплексному підході. Серед обов'язкових умов, на її думку, «тотальна планова стерилізація безпритульних тварин, стерилізація тварин, які не мають племінної цінності, гуманне ставлення до тварин».

Ціль таких дій — скоротити чисельність популяції котів і собак, а також привчити українців бути відповідальними за своїх вихованців. А поки цього не сталося, власники притулків, зоозахисники та волонтери намагаються вберегти безпритульних тварин від аномальної спеки.

Як уберегти тварину від теплового удару та отруєння у спеку

Котам і собакам, які живуть на вулиці, дуже легко отримати тепловий удар. За словами Олександри, уникнути цього допомагають три речі: свіжа вода, тінь і прохолода. Повністю згодна з нею й Катерина Балюк, лікар-ветеринар компанії Mars Україна. Вона дає поради, як допомогти тваринам пережити літню спеку.

«Забезпечте тварині постійний доступ до рідини. Годуйте часто, але маленькими порціями. Не залишайте їжу на весь день — вона може обвітритися та спровокувати отруєння. Якщо тварині стало погано (наприклад, послабився пульс і дихання, з'явилися блювота, втрата свідомості), якнайшвидше доставте її до ветеринарної клініки», — рекомендує Катерина. 

Але, мабуть, найголовніше, що варто зробити для тварини, — надати їй належні умови утримання. На жаль, здійснити це не в змозі навіть притулки, де безліч котів і собак цілодобово перебувають у металевих клітках з обмеженим простором. Таке утримання лише посилює негативний вплив спеки. 

Притулку «Сіріус» частково вдалося розв’язати цю проблему. Серйозним кроком стало створення так званого «Кициного дому» — окремого просторого приміщення (кімнати в будинку), спроєктованого спеціально під потреби котів.

«Кицин дім» розв’язує проблему захисту та соціалізації безпритульних тварин

«Коти зазвичай живуть у групах-прайдах, але водночас це тварини, які люблять відпочивати окремо один від одного. І коли котам надана можливість знайти свій індивідуальний куточок, будиночок, лежанку, це дуже сприяє мирним стосункам один з одним, позитивно впливає на психологічну атмосферу», — розповідає Катерина про важливість створення в притулках кімнат для котів зі спеціальними будиночками-лежанками. 

«Кицин дім» — один з таких проєктів, реалізованих притулком «Сіріус» за підтримки компанії Mars Україна. Приміщення адаптовано за аналогією з житлом людей, але з «меблями» й аксесуарами для котів: дерев'яними ящиками-будиночками, м'якими підстилками, дряпками, іграшками. Зараз тут прохолодно, а взимку буде затишно й тепло. 

Олександра не приховує радості, що їй вдалося реалізувати задумане: «Я попросила зробити такий подарунок мені на день народження. Відгукнулася компанія Mars Україна та ще багато людей, які люблять тварин. Ми дуже раді, що нарешті в нашому притулку з'явився сучасний котячий будинок. Мені подобається, і, я бачу, що й котам подобається!».

Дата публікації
Перегляди
699
Поділитись:
WhatsApp
Viber
Email
Наступна публікація